Czech travel blogger in press

Czech travel blogger

Czech travel blogger in Cosmopolitan

Apart from being an editor in Cosmopolitan magazine, I am also Czech travel blogger who loves fashion. One of my most favorite cooperation was with brand ZOOT where I had a chance to design my own T-shirt. It was sold in their online shop and part of the profit went to a charity.


Česká travel blogerka v Cosmopolitanu

Kromě toho, že pracuji v časopise Cosmopolitan, se také věnuji cestovatelskému blogu, kde občas píšu i o módě. Jednou z mých nejlepších spoluprací byla se značkou ZOOT, kdy jsem měla možnost vytvořit si vlastní tričko. To bylo poté nabídnuto k nákupu v jejich online obchodě a 20% z nákupu šlo na charitu.

Czech travel blogger

Inspirational people in the Czech Republic

It is always a pleasure to work with inspirational people. I was honoured to be a part of the WE ARE COSMO group filled with the most interesting people. Fashion and travel bloggers, stylists, businessmen, dancers. You name it.


Inspirativní lidé v České republice

Mám vždy ohromnou radost, když mohu pracovat s inspirativními lidmi. Byla jsem poctěná, když jsem se stala součástí skupiny Jsme Cosmo složené z velice inspirativních osobností. Módní a travel blogeři, stylisté, obchodníci, tanečníci. Prostě úžasná parta lidí.

Czech fashion and travel blogger

Before I decided to focus on travelling the world and writing about my experience, I was a fashion blogger. I shared my outfits on Lookbook, Chictopia and Chicisimo. I still love fashion and I write about it but I try to connect it with travelling.


Česká módní a travel blogerka

Předtím než jsem se rozhodla naplno věnovat cestování a psaní o mých zkušeností z cest, byla jsem módní blogerkou. Každodenní outfity jsem nahrávala na Lookbook, Chictopii a Chicisimo. Módu pořád miluji a píšu o ní, ale už se to snažím spojit s cestováním.

móda v čechách

česká blogerka, blog o cestování

Fashion blogging in the Czech Republic

Fashion blogger in Vogue

Czech travel blogger in the newspaper

Czech travel blogger

 

1 Comment