Moje oblíbené pražské restaurace a kavárny

pražské restaurace a kavárny

 

Snídaně, brunche, obědy, večeře. Nemůžu si pomoc, ale prostě miluju jídlo. Ráda zkouším místní kuchyně, nové dobré dezerty a koktejly, které mi zpraví náladu po dlouhém dni v práci. Bohužel jsem ale mizerná kuchařka. Ještě jsem to doma zatím nepodpálila, ale co si budeme nalhávat. Je to jen otázka času. Abych tedy zabránila případné katastrofě, rozhodla jsem se chodit na jídlo především ven (nemáte zač, sousedé). V Praze se nachází nespočetné množství skvělých míst, tak jsem vám sepsala alespoň malý seznam těch mých nejoblíbenějších.

Pražské restaurace a kavárny

Jak vlastně vypadá dobrá restaurace? Tak hlavně musí nabízet výborné jídlo, to je samo sebou. Pokud mi u vás nebude chutnat, už se k vám nevrátím. I to nejlepší jídlo může ale pokazit protivný personál (to je v Čechách bohužel docela časté) nebo chladné neútulné prostory. Tady jsou některé pražské restaurace a kavárny, do kterých se ráda vracím. Znáte je?

 

nejlepší pražské restaurace a kavárny

GRAN FIERRO

První místo, o kterém chci chvilku mluvit, je Gran Fierro. Tuhle argentinskou restauraci jsem navštívila před několika dny a totálně mě dostala. Kromě toho, že tady dělají skvělé obědy a večeře, si můžete zajít i na jejich víkendový brunch (termíny se dozvíte na jejich Facebooku). Hned po příchodu získáte uvítací drink, lahodnou Mimosu s mangovým pyré. Je jen na vás, jestli se usadíte uvnitř nebo venku, a až budete připraveni, můžete se začít cpát. Od studených salátů, delikátního masa, burgerů a specialit po sladké dezerty. Vážně jsem myslela, že se budu muset domů doválet, protože jsem chtěla zkusit úplně všechno. Nenarazila jsem ani na jeden kousek, který by mi nechutnal. Kromě toho se tu o vás stará strašně milý personál. No a ty prostory! Báječné. A bonus navíc? Používají tady udržitelné uhlí. Jestli hledáte místo, kam vyrazit s přítelem nebo s rodinou, určitě doporučuji.

Gran Fierro
Myslíkova 8
Praha 2

Lucie Srbová blog

NÁRODNÍ 38

Národní 38 je takový malý ukrytý poklad uprostřed města. Občas vám dá trochu zabrat ho najít, ale jakmile se vám to podaří, už se vám nebude chtít pryč. Místo je neskutečně fotogenické. Uvnitř na vás čeká mechová stěna a venku se před mrazem a deštěm můžete schovat do stylových iglúček. Hned jsem se tady musela vyfotit s novými šaty ze Zalando Lounge. No řekněte sami, to místo přímo vybízí k fotkám.

Moje nejoblíbenější jídlo jsou Eggs Benny a Avotoust. O víkendu tu zase mají skvělou akci. Ke každému obědovému nebo brunch menu získáte skleničku Mimosi zdarma. Kdo se přidá?

Národní 38
Národní 38
Praha 1

pražská food blogerka Lucie Srbová

INDIAN JEWEL

Také milujete indickou kuchyni? Pak si do seznamu napište restauraci Indian Jewel, která se nachází v samém srdci Prahy. Díky svým tradičním pokrmům vás vezme na malou cestu po Indii. Já jsem ochutnala můj oblíbený pokrm, Chicken Tikka Masala, a poprvé jsem vyzkoušela indické víno. Nejsem úplně fanynkou suchého vína, takže mi tohle indické víno moc chutnalo. Nebylo moc sladké a hodilo se tak ke všemu, co jsme ten večer ochutnali. Jako sladkou tečku jsme si objednali mangový sorbet s oříšky. Všichni se tu o nás skvěle starali a byli schopni nám poradit s výběrem jídla.

Indian Jewel
Týn 6
Praha 1

las adelitas praha

LAS ADELITAS

Už jsem navštívili argentinskou i indickou kuchyni, takže je na čase vyrazit do Mexika. Las Adelitas je autentickou mexickou restaurací v Praze, kde si pochutnáte na dobrém jídle i pití. Můžete navštívit celkem čtyři místa nebo La Taquería na Vinohradech. Tohle místo je ideální pro take-away nebo na rychlé občerstvení během polední pauzy nebo po práci. Já do Las Adelitas chodím především na margarity. Nejsem alkoholik (zatím), ale dokážu ocenit dobré koktejly a tady to skutečně umí.

Las Adelitas Taquería
Rumunská 237/34
Vinohrady

kavárny v Praze

Čestné uznání

Je nemožné napsat o všech dobrých kavárnách a restauracích v Praze. To bych to psala ještě za týden a stejně by to za chvíli nebylo aktuální. Pro tentokrát tedy ještě zmíním pár dalších míst, která mám ráda. Grand Cafe Orient má jeden z nejkrásnějších interiérů. Tato elegantní kubistická kavárna nabízí svůj ikonický Kubistický věneček. Chcete si dát pořádný brunch? Cafe Elektric, EtapaKavárna Místo nebo Mama Shelter jsou přesně pro vás.

 

Fotky: Polina Shubkina, Veronika Koníčková, Lucie Srbová

Follow:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *