Erika Příhodová: Když móda potkává umění

Erika Příhodová

Už odmalička jsem si přála obrovský šatník. Ten, do kterého vstoupíte a jste obklopeni nádherným oblečením, botami a milionem kabelek. Bohužel teď ale bydlím v malinkém bytě, takže se musím spokojit s jednou šatní skříní. Ale to mi nebrání snít o dokonalých šatech. A tento můj sen ožívá pokaždé, když pracuji na svém projektu s českými módními návrháři. Dalším jménem na mém seznamu je skvělá návrhářka, umělkyně a prima holka – Erika Příhodová.

Staňte se divou

Všechny se chceme jednou za čas cítit skvěle a správný outfit nás dokáže proměnit z obyčejné dívky na divu. A přesně to dokážou kousky z Eričiny dílny. Hned poté, co jsem si na sebe oblékla její bílé šaty, jsem se cítil jako princezna, a jakmile jsem se převlékla do stříbrné bundy, měla jsem pocit, že dokážu vládnout světu. To je přesně to, co hledám na české módní scéně. Originalita, smělost, kreativita a osobitost a Erika dokáže převést všechny tyto atributy do jejích kousků, které vypadají dokonale na fotkách a zároveň jsou nositelné. Perfektní kombinace.

česká módní návrhářka

Erika měla svou první přehlídku, když jí bylo 18 let a nyní má za sebou spoustu fantastických spoluprací. Na její tvorbu jsem narazila na Instagramu (určitě se na něj mrkněte) a okamžitě jsem se zamilovala do jejích kousků. Mnoho českých návrhářů se zaměřuje na jeden konkrétní styl nebo používaný materiál (spolupracovala jsem třeba s Janou Mikešovou, která pracuje s pleteninami) a jejich práce je díky tomu rozpoznatelná. Erika svou tvorbou pokrývá širší spektrum (skvěle si poradí i s pánskou módou), ale když uvidíte její kousky, téměř okamžitě víte, že pocházejí z jejího ateliéru. Myslím, že je to způsobeno tím, že do každého kusu vkládá trochu sebe.

Móda a umění

Důvod mého projektu je jednoduchý. Chci českým návrhářům poskytnout možnost být vidět. Když vybírám s kým budu pracovat, nedívám se jen na portfolio, ale je pro mě důležité, abychom si sedli i lidsky. Jedno focení zabere hodně volného času, takže je důležité, abych si s návrhářem rozuměla a Erika je super. Obdivuji jak všechno zvládá, dělá milion dalších věcí (od líčení a malování obrazů po hraní na housle). Jsem opravdu ráda, že jsem měla možnost se s ní setkat a těším se na další spolupráci.

Erika Příhodová návrhářka

Stejně jako oblečení, i místo, kde se bude fotit, musí být osobité. Na focení kousků od Eriky Příhodové jsem věděla, že chci nějaké zábavné a originální místo a první hotel, který mě napadl, byl Mama Shelter Prague. Když jsem poprvé viděla Mama Penthouse, byla jsem nadšená. Chci říct, kdo by nechtěl mít doma houpací postel, že? Celý pokoj byl perfektní pro naše focení, malá žlutá kuchyň, rozkošná postel. Prostě paráda.

Na vlně kreativity

Mama Shelter je nejen ideálním místem pro focení, ale také pro každého, kdo hledá hotel v blízkosti centra. Jakmile se ocitnete na recepci, hned vás uchvátí interiér hotelu. Mají tady také fantastickou restauraci a terasu, na které si můžete vychutnat drink při západu slunce. Nemůžu se dočkat, až toto místo navštívím znovu a dám si lahodný brunch!

Erika Příhodová móda

KREDIT

Foto: Polina Shubkina

Oblečení: Erika Příhodová

Vlasy a make-up: Jana Zimandlová

Lokace: Mama Shelter

Follow:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *