Královna pletenin Jana Mikešová

 

Jana Mikešová

Pokud sledujete můj Instagram, už jste si určitě všimli nové série fotografií vytvořených ve spolupráci s českou návrhářkou Janou Mikešovou. Její tvorbu jsem objevila, když jsem byla pozvána na tiskovou konferenci pořádanou ateliérem Kvartýr v Praze. Toto krásné studio představuje to nejlepší z českého designu počínaje oblečením a šperky, konče interiérovými doplňky a květinami. Pokud rádi podporujete místní umělce, návštěva tohoto studia je nutností.

Pleteniny mohou být sexy

Méně je prostě někdy více. Abyste získala pozornost okolí, nepotřebujete na sobě vždy mít oblečení s volánky, třpytkami nebo obřími mašlemi. Když jsem si šla do Kvartýru vybrat kousky na focení, okamžitě jsem se zamilovala do nadčasových kousků od Jany. Ta pracuje pod značkou MIK od Jany Mikešové a specializuje se na pletené zboží. Její zimní kolekce je o jednoduchosti, eleganci a ženskosti. Ihned mě učaroval její výběr barev, a to jak pastelových, tak i tmavých sytých odstínů. Při pohledu na ně se zrodila myšlenka monochromatických outfitů. Když jsem byla mladší (ach ta třicítka na krku), byla jsem velkou fanynkou barevných punčocháčů, a tak mě děsně bavilo, že jsem se k tomuto oblíbenému trendu mohla při spolupráci s Janou vrátit. Výsledek této poetické kombinace materiálů a různých odstínů barev nakonec dopadl lépe, než jsem čekala. Ale to je tak vždycky, když se obklopíte talentovanými lidmi. A Jana je určitě mojí oblíbenou českou návrhářkou pletenin.

MIK Jana Mikešová

Jana Mikešová vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze (UMPRUM) a vždy ji fascinovala práce s vlnou. Toto uchvácení ji vedlo k objevování nových možností jejího zpracování a použití. Začínala na pletených doplňcích a postupně se vydala směrem k tvorbě šatů a svetrů. Jana pracuje s merino přízí, kterou si spřádá sama a její další materiály pocházejí většinou z Jižní Ameriky a Itálie. Některé z jejích kolekcí jsou také obohaceny o doplňky z kůže.

Kdo je Jana Mikešová

Při nákupu nového oblečení je naprosto zásadní jejich pohodlnost. Prošla jsem si obdobím (jako asi každý z nás), kdy jsem si na sebe oblékla kousky, které byly trendy a krásné, ale buď mě obepínaly tak, že jsem skoro nemohla dýchat nebo byly vyrobeny z materiálů, které mě kousaly a štípaly. Teď už rozhodně kvůli kráse nechci trpět a řídím se jednoduchým heslem: Chci oblečení, které vypadá dobře, ale také musí být pohodlné. Kousky z Janiny kolekce to dokonale splňují. Její svetry jsou tak měkké a hřejivé, a přesto vypadají velmi žensky a sexy. Také mám doma od Jany jednu vlněnou čepici, která se v zimě stala mou věrnou společnicí. Také milujete pleteniny?

čeští módní návrháři

Možnost objevovat během tohoto módního projektu zajímavá místa v Praze je třešničkou na dortu. Každý den hledám se poohlížím po lokacích, které by se hodily pro naše focení. Moje znalost místních hotelů byla dost minimální, takže jsem nadšená pokaždé, když se dozvím o novém místě. Boutique Hotel Constans byl perfektní volbou pro tuto sérii fotek.

Luxusní hotel v centru Prahy

Tento čtyřhvězdičkový hotel se nachází jen pár kroků od Karlova mostu a Pražského hradu a nabízí fantastický zážitek. Všechny pokoje jsou naprosto velkolepé a my jsme si na focení vybrali Princess Suite, který je vybaven originálním neobarokním vídeňským a francouzským nábytkem z 19. století a třemi luxusními křišťálovými lustry. Na tomto místě se určitě budete cítit jako princezna.

lokální umělci Kvartýr

KREDIT

Fotografie: Polina Shubkina

Oblečení: MIK by Jana Mikešová (Kvartýr studio)

Vlasy a make-up: Jana Zimandlová

Obuv: Deichmann

Lokace: Boutique Hotel Constans

Follow:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *