Za značkou: Josefina Bakošová

Josefina Bakošová

Další rok se blíží ke konci a nevím o lepším způsobu, jak jej uzavřít, než článkem o další talentované české návrhářce. Tentokrát jsem měla možnost vyzkoušet si nádherné kousky z dílny Josefiny Bakošové. Než vám řeknu něco víc o této skvělé dámě, krátce zrekapituluji tento rok. Rok 2019 byl plný změn a staly se tři velké věci, které snad budou mít vliv na mojí budoucnost. Po dvou a půl letech jsem opustila svou pozici marketingového koordinátora na soukromé univerzitě. Hodně jsem se tam toho naučila, setkala jsem se s mnoha skvělými lidmi, ale také jsem si uvědomila, že žádná práce nestojí za obrovské množství stresu a za zdravotní problémy. Jelikož jsem díky výpovědi získala více volného času, začala jsem se věnovat dvěma aktivitám, které mě naplňují. Herectví a projektu s českými módními návrháři. Vždy jsem byla kreativní a jsem ráda, že jsem měla možnost na chvíli nakouknout do filmového průmyslu. Během několika předchozích měsíců jsem natočila krátkometrážní film, který vyjde asi za měsíc, reklamu a jako komparz jsem se objevila v mnoha televizních pořadech a filmech (chystám se o tom napsat samostatný článek s několika tipy). Byla to zábava, i když jsem si uvědomila, že moje srdce je blíže k divadlu. Proto se chci více soustředit na divadlo než na film a ráda bych si našla novou práci ve filmovém průmyslu, ale tentokrát v jeho zákulisí. Rok 2019 byl navíc také rokem, kdy jsem začala spolupracovat s českými návrháři. Už chvíli jsem měla tento nápad v hlavě, ale klíčové bylo najít tým, který se mnou bude pravidelně pracovat. Nemohla jsem si přát nikoho lepšího, spolupráce s Polinou a Janou je naprosto fantastická. Nejen, že jsou super talentované a plné skvělých nápadů, ale také je práce na projektu baví, což je pro mě nejdůležitější. Celá myšlenka je o propojení kreativních lidi a vytvoření něčeho, na co bude každý pyšný. A já na to pyšná jsem. Je za tím hodně práce, ale výsledek za to stojí. Setkávám se díky tomuto projektu se skvělými umělci, spolupracuji s hotely a dalšími zajímavými místy a na chvíli se proměním v modelku, což mě děsně baví. A co je důležitější, objevím tak talentované návrháře, kteří si zaslouží uznání nejen v České republice, ale i na celém světě. Jedním z nich je i Josefina.

Kdo je Josefina Bakošová

Taky se vám stává, že téměř každodenně procházíte kolem jednoho místa, ale vůbec mu nevěnujete pozornost? Předtím než jsem poprvé kontaktovala Josefinu ohledně možné spolupráce, prošla jsem si její tvorbu a zjistila jsem, že jsem skoro každý den míjela její showroom v Harddecore Gallery, ale nikdy jsem nezašla dovnitř. To je ostuda. V tomto obchůdku naleznete nejen Josefininy výtvory, ale i další nádherné kousky od českých a zahraničních umělců, včetně šperků, módních doplňků a interiérových dekorací či knih. Ráj pro každého, kdo miluje originalitu a jedinečnost.

Josefina Bakošová se objevila na české módní scéně v roce 2007, když vytvořila svou první kolekci pod značkou Chi-Chi. Pod touto značkou vyráběla do roku 2014, kdy se rozhodla tvořit pod vlastním jménem. Josefinina cesta však nezačala módou. Nejprve studovala grafický design a poté, co se zamilovala do divadla (to a láska k tanci jsou dvě věci, které sdílíme), rozhodla se studovat scénografii a kostým, což ji pomalu přivedlo k módě jako takové. Její krásné kousky lze zakoupit online, v Harddecore Gallery v Praze a Josefina doufá, že přibudou i další místa, kde bude moci prodávat své modely.

česká módní návrhářka

Minimalistický přístup

Vždy jsem milovala módu. To byl jeden z důvodů, proč jsem šla do Skotska studovat Fashion Management a proč jsem vlastně začala tento blog. Dostat možnost vyzkoušet si oblečení, po kterém bych v běžném životě nejspíše nesáhla, je úžasné. Mám svůj vlastní styl a když jdu nakupovat nové kousky, obvykle si vyberu podobné věci – šaty zvýrazňující postavu nebo sukně nad kolena ve výrazných či pastelových barvách. Před zahájením tohoto projektu bych dvakrát nepřemýšlela nad možností nákupu oversized oblečení, šatů v neutrálních barvách nebo třeba kalhot. Poté, co jsem vyzkoušela něco úplně nového, se ale moje obzory rozšířily a příště si možná koupím něco v tomto stylu.

Na Josefinině kolekci obdivuji její rozmanitost. Jedné mé kamarádce se děsně líbil první outfit, zatímco já jsem se šíleně zamilovala do dlouhých černých šatů. Její nápady na nové kolekce, které podle Josefiny přicházejí nejčastěji ve 4 ráno, jsou skvělé. Co vám budu říkat, raději se sami podívejte na její nejnovější kolekci Symbióza. Doufám, že se Josefina Bakošová stane velkým jménem v módním průmyslu po celém světě. Opravdu si to zaslouží.

česká módní návrhářka v Praze

Lokace je důležitá

Jakmile mám vyhlídnutého módního návrháře, je čas na výběr lokace na focení. Fotografování venku je poměrně složité – buď musíte vytvořit jen jedno líčení ve studiu a poté dojet na místo focení nebo připravit make-up venku na lavičce (a občas to není zrovna příjemné) nebo v restauraci. Proto se snažím fotit především v hotelech nebo apartmánech, a to zejména v zimě. V Praze je spousta skvělých míst, ale lokace musí dobře doplňovat styl návrháře, stejně tak jako doplňky musí ladit s oblečením. Meet Me 23, butikový hotel v Praze, jsem měla vyhlídnutý už nějaký ten pátek, ale čekala jsem na návrháře, který mi tam bude pasovat. Hravý design, ikonické sochy a nástěnné malby mi přišly pro focení s Josefinou dokonalé. Každý pokoj je jedinečný, jejich společné prostory mě děsně baví a na střeše bych se výhledem mohla kochat týdny (teda za lepšího počasí). Pro tuto sérii fotografií jsme použili pouze dvě místnosti, takže doufám, že se sem vrátíme. Víte o nějakém jiném zajímavém místě na focení? Jakýkoli typ uvítám.

Harddecore Gallery Praha

KREDIT

Foto: Polina Shubkina

Oblečení: Josefina Bakošová (Harddecore Gallery)

Vlasy a make-up: Jana Zimandlová

Šperka: Luba Bakičová

Boty: Deichmann

Kabelka: CCC shoes

Follow:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *