Zážitek snů v Modverde hotel v Portugalsku

monverde hotel

Můj seznam míst, která chci navštívit je téměř nekonečný a jeho součástí bylo i Portugalsko. Takže si dokážete představit, jak šťastná jsem byla, když jsem dostala možnost si tuhle zemi pořádně vychutnat. A neexistuje na to lepší místo než je hotel Monverde Wine Experience Hotel v Amarante.

monverde hotel v portugalsku

NÁDHERNÝ HOTEL MONVERDE UPROSTŘED VINICE

Malý hotel se 38 pokoji (brzy se to číslo zvětší) je situovaný asi tak hodinu od letiště v Portu. Nejlépe se tam dostanete autem, a proto jsme si naplánovali, že si půjčíme auto. Bohužel ale kamarádka, která měla usednout za volant, nevlastní kreditní kartu, a proto jsme této možnosti nemohli využít. Zvolili jsme tedy jiné řešení, a to je aplikace Uber. Za cestu jsme zaplatili 50 Euro, což je podle mě přívětivá cena. Cesta do hotelu je poměrně úzká a klikatá, takže pokud si nejste jistí svými řidičskými schopnostmi, doporučuji zvolit Uber nebo taxi. Asi po hodině cesty se ocitnete v ráji. Po vyplnění informací na recepci vás vozíkem odvezou společně se zavazadly až do pokoje. Náš byl několik set metrů od hlavní budovy. Až si budete rezervovat místo, budete mít na výběr čtyři různé pokoje – Classic, Prestige, Charming and Vineyard Experience. My jsme zvolili Charming a nejradši bych tam zůstala napořád. Celý pokoj je ze dřeva a kromě manželské postele a krásné koupelny v něm najdete i vanu s výhledem na vinici. A řeknu vám, ten výhled vážně stojí za to!

nejlepší spa hotely v Portu

LÁZNĚ INSPIROVANÉ VÍNEM

Chcete si na dovolené opravdu odpočinout? Pak je pro vás hotel Monverde jako dělaný. Nejenže budete uprostřed nádherné přírody, ale také můžete úplně vypnout v jejich lázních. Neomezený vstup je v ceně, připlatíte si pouze, pokud si budete chtít dopřát masáž (moc doporučuji). A jeden malý tip! Pokud si chcete zaplavat v jednom z bazénů, musíte mít na sobě koupací čepici, takže pokud jí máte doma, přibalte jí do kufru. Pokud ale tento kousek doma nemáte, nevadí. Za 3 Eura si jí tady můžete koupit (a vypadá fakt dobře). Poté co se převlečete do plavek, můžete si naplno užívat vnitřní i venkovní bazén, saunu a páru. Otevírají od 10 do 8, takže můžete relaxovat od rána do večera.

kde bydlet v Portu

VYZKOUŠEJTE PORTUGALSKÉ POKRMY

Po náročném relaxování vám určitě vyhládne. Snídani máte v ceně pobytu a v hotelové restauraci si můžete dát i oběd a večeři. Jelikož miluji jídlo, musela jsem zkusit jejich čtyřchodové menu. Bylo to dokonalé a já tak ochutnala marinované sardinky, mořského vlka, steak s pyré z rozmarýnu a citronovo-mintové želé s mangovým chutney (už se mi zase zbíhají sliny). Milovníci vína si pak nesmějí nechat ujít ochutnávku místních vín (pozor, hrozí zvýšená hladina alkoholu v krvi). My jsme zkoušeli čtyři vína, a přestože vůbec nejsem odborník (poznám tak akorát červené víno od bílého), dozvěděla jsem se zajímavé informace. Personál je tu děsně milý a odpoví vám na jakékoli otázky ohledně hotelu, vína a Portugalska. Nemůžu se dočkat, až se sem zase jednou vrátím. Hlavně bych chtěla přijet v srpnu, kdy tu probíhá sklizeň a vy se tak můžete vyzkoušet, jak probíhá výroba vína.

Follow:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *