Udržitelná móda – Fascinátory LB

udržitelná móda

Posledních pár týdnů jsem přemýšlela nad novými projekty pro můj blog. Dřív jsem se hodně věnovala módě, ale postupně jsem se přesunula k cestování. A myslím, že je na čase, přinést trochu módy zpět. V Čechách je velké množství talentovaných návrhářů a určitě si zaslouží, aby se o nich lidé dozvěděli. Proto jsem přišla s tímto projektem, ze kterého mám děsnou radost. Společně s mojí kamarádkou Polinou, která je skvělou fotografkou, a vizážistkou Janou, vám představíme nějaké české návrháře právě tady na blogu a na Instagramu. Cílem je představit jejich výtvory na mě. Nejsem modelka, ale řeknu vám jedno. Na chvíli se jí kvůli tomuto projektu stát je skvělé.

ČEŠTÍ NÁVRHÁŘI

Když mě tohle napadlo, hned jsem si vzpomněla na své dvě kamarádky, které jsou neskutečně talentované. Lucka a Martina obě odvádějí skvělou práci a byla to čest vyzkoušet si jejich šaty a fascinátory. Dneska vám představím Lucku, které stojí za Fascinátory LB.

udržitelná móda

UDRŽITELNÁ MÓDA

Všechny kousky, které vidíte na mých fotkách, jsou originály. Lucka vytváří vše z vintage, recyklovaných nebo znovu využitých materiálů v souladu s udržitelným životním stylem. Na žádné její fotce není použita retuš a na fotkách její první kolekce vystupuje pestrá směsice lidí, která reprezentuje různorodost, a to jak ve věku, stylu a tvaru postavy. To je skvělé, jelikož módní průmysl to většinou dělá úplně jinak. Patnáctileté modelky propagují krém proti vráskám, na prvních stránkách časopisů na nás koukají vyhublé modelky. Už tak je na člověka vyvíjen tlak jak v televizi, na přehlídkách i na sociálních sítích, takže je super vidět návrháře a umělce, kteří propagují přírodní krásu každého z nás.

fascinátory a ozdoby do vlasů

INSPIRACE ZA KAŽDÝM KOUSKEM

”Procházím se krásnou Prahou, poslouchám jazzovou klasiku, třeba od Elly Fidgerald a začíná pršet. Najednou před sebou vidím femme fatale, jako vystřiženou z černobílého filmu s černým fascinátorem, který musím ještě ten večer začít vyrábět.” Takto popisuje Lucka svůj zdroj inspirace. Jakmile má takovou vizi, začne shánět správné materiály. Někdy to může trvat až několik měsíců, než sežene správné udržitelné materiály, ale stojí to za to. Když jsem si vyzkoušela její fascinátory, jako bych se přenesla v čase. Přála bych si, aby lidé byli stále tak elegantní, jako v minulosti. Je docela škoda vidět, že je v dnešní době za sexy ženu považována ta, která na sobě nemá téměř žádné oblečení.

česká módní blogerka

ELEGANTNÍ A NADČASOVÉ

Tohle focení bylo naprosto skvělé už kvůli několika důvodům. Odstartovalo to tento projekt, který snad bude pokračovat a já tak vytvořím dlouhý seznam českých návrhářů (velké díky patří Polině a Janě, díky kterým se tento nápad stal skutečností). Také jsem začala s mými kamarádkami, Lucku a Martinu už znám několik let. A za třetí je mi jejich styl hrozně blízký. Miluju elegantní šaty, které toho moc neodhalí, ale vy se přesto cítíte krásně. A co vy? Jaký je váš oblíbený styl?

KREDIT

Foto: Polina Shubkina

Make- up a vlasy: Jana Zimandlová

Fascinátory: Fascinátory LB

Šaty: Pearl Fashion Designer

Lokace: Appia Residence Prague (H&H Hotels)

Follow:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *