Jak cestovat levně

jak cestovat levně

Miluju cestování, ale občas to může být pěkně drahý koníček. Dřív mě to bránilo v tom, abych objevovala svět, ale nedávno jsem se naučila, jak cestovat levně. Samozřejmě že bych strašně ráda bydlela v luxusních resortech, cestovala první třídou, jedla v nóbl restauracích a nakupovala v místních designových obchodech, ale jelikož nejsem zrovna bohatá, musím se spokojit s tím, na co mám. Důležité je, abyste byli chytří při výběru dovolené a v závěru si pak můžete užít dokonalý výlet, který vás nezruinuje. 

CESTOVAT LEVNĚ SE SKYSCANNER

Kdykoli se rozhodnu navštívit novou zemi, pořádně si prostuduju všechny možnosti. Nejdříve začnu dopravou. Pokud je možné dostat se na místo autobusem nebo vlakem (a to je levnější než letadlo), většinou jdu do toho. Jsem obrovský fanoušek vlaků, protože jsou mnohem pohodlnější než autobusy, můžu tam pracovat a člověk má kolem sebe více místa. Před třemi týdny jsem jela do Brna, což je asi 2,5 hodiny z Prahy a podařilo se mi dokončit tolik věcí, na kterých jsem pracovala. Z nějakého důvodu nejsem tak produktivní v letadle nebo v autobuse (většinou proto, že je mi v autobusu špatně), takže kdykoliv najdu levnou jízdenku na vlak, koupím jí. Na druhou stranu nemůžu cestovat více než 6 hodin ve vlaku (jsem na to příliš stará), takže když cestuji do země, která je dost daleko, vždy tam letím. Nízkonákladové lety jsou zpravidla levné a splní svůj účel. Obvykle všechno nacpu do příručního zavazadla, takže nemusím utrácet peníze za extra kufr. Když cestuji na déle než týden, vždy si s kamarádkou dohromady zaplatíme za kufr navíc, takže obě máme více místa, ale zároveň šetříme. Nejlepší způsob, jak najít nejlevnější letenky, je použít službu Skyscanner. Nejenže najde nejlevnější verze, ale i ty nejrychlejší.

tipy, jak cestovat chytře

Letiště je nebezpečné místo. Nemyslím to ve smyslu, že byste se měli obávat o svou bezpečnost, ale měli byste se bát o svou peněženku. Všechno je tady super drahé, takže byste měli být chytří, abyste zbytečně nevyhazovali peníze. S bezpečnostních důvodů si nemůže vzít vlastní vodu, ale já si sebou beru prázdnou plastovou láhev, kterou naplním na letišti (většina z nich má malé fontány a je to lepší způsob, než zaplatit 3 euro za malou vodu). Pokud vím, že budu na letišti trávit delší dobu a s největší pravděpodobností dostanu hlad, přibalím si sebou malé občerstvení. Nevidím žádný důvod, proč utrácet obrovské množství peněz za jídlo, které není ani tak dobré.

BUĎTE CHYTŘÍ S AIRBNB

Jakmile víte, jak se na místo dostanete, měli byste přemýšlet o tom, kde se ubytovat. Většinou zůstávám v hotelech pouze na služební cestě. Pokud cestuji pro zábavu, moje volba číslo jedna je Airbnb. Bývala jsem velkým fanouškem hostelů, protože tam potkáte úžasné lidi z celého světa. Nicméně poslední dobou mám ráda soukromí a nemám ráda lidi, kteří mě ruší, když se snažím spát, takže rezervace apartmánu přes Airbnb je pro mě tou nejlepší volbou. Můžete si vybrat opravdu levné ubytování a pokud cestujete s více přáteli, můžete ušetřit spoustu peněz. Jen si nezapomeňte pokoj zarezervovat včas, rezervace na poslední chvíli mohou být docela drahé.

cestovaní levně a chytře

Možná se divíte, proč jsem si vybrala tyto fotky pro tenhle článek. Je to jednoduché, minulý rok jsem tento luxusní hotel na Kosu navštívila a zaplatil jsem za to jen poloviční cenu. Jak to? Nekoupila jsem to hned, ale počkala jsem si na tu správnou cenu. Tenhle proces může být trochu složitější, pokud máte na mysli konkrétní místo a pokud máte jen dovolenou v určitých dnech. Pokud máte ale to štěstí a můžete odjet, kdykoli chcete, doporučuji pravidelně kontrolovat oblíbené rezorty a počkat si na nejlevnější cenu. Doporučuji i jezdit mimo sezónu. Obvykle jezdím na letní prázdniny na konci června a je to levnější než v červenci a nemáte kolem sebe milion lidí.

DALŠÍ TIPY NA LEVNÉ CESTOVÁNÍ

Využívat služeb taxíků nebo Uberu je při cestování do jiné země jednodušší a pohodlnější, ale také obvykle dražší. Pokud můžete, zkuste použít veřejnou dopravu. Většina měst v Evropě má skvělou dopravní strukturu a pokud si pořídíte denní jízdenku, můžete ušetřit spoustu peněz. Další věc, která mi v minulosti pomohla, bylo kupovat vstupenky na turistické atrakce předem. Nejen, že si zajistíte vstup, ale občas na vás čekají skvělé nabídky. Používám také slevové portály (v Čechách hlavně Slevomat) – a takto se mi podařilo získat vstupenky do muzeí s 30% slevou, což je skvělé. Jaké jsou vaše tipy, když se pokoušíte cestovat levně?

levné letenky

Follow:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *