Dokonalý zážitek v Monbijou Hotel Berlin

monbijou hotel

Víkendy jsou u mě o cestování. Tentokrát jsem vyrazila do Berlína, kde jsem měla možnost zůstat v kouzelném butikovém hotelu. The Monbijou Hotel Berlin se nachází na perfektním místě, a to hlavně pokud jedete to Berlína vlakem. Stačí, když nasednete na S-Bahn a za 5 minut jste na zastávce Hackescher Markt. Odtud už je to asi jen 3 minuty pěšky. Rychlé a pohodlné a navíc ušetříte peníze za taxi, což je skvělé, pokud chcete cestovat levně.

MONBIJOU HOTEL V CENTRU BERLÍNA

Přiznám jsem, že jsem moc nezkoumala, kde se hotel nachází a po příjezdu jsem byla mile překvapená. Nejenže je to kousek od vlakového nádraží, ale ono je to vlastně kousek od všeho. Hotel se nachází v centru Mitte a vše, co potřebujete, je ve vzdálenosti, kterou hravě zvládnete pěšky. My jsme tu objevili krásné restaurace a kavárny (pracuji teď na berlínském průvodci po restauracích), bary a obchody. Alexanderplatz je jen jednu stanici S-Bahnem nebo 15 minut pěšky a zde můžete nakupovat o sto šest. Já měla radost, když jsem tu objevila obchod  s oblečením Monki, který v Praze ještě bohužel pořád chybí. Pokud vás zajímá architektura a umění, máte štěstí. Museum Island je hned za rohem.

monbijou hotel berlin

POKOJE S PERFEKTNÍM VÝHLEDEM

The Monbijou Hotel Berlin má 101 pokojů a neustále roste. Přestože je to zde celé zrekonstruované, je tu stále zachována část staré žluté kamenné budovy z roku 1894. Nikdy byste neřekli, že se jednalo o textilní továrnu. Náš pokoj byl naprosto rozkošný a výhled z našeho okna dech beroucí. Butik hotely u mě jednoznačně vítězí nad hotelovými řetězci. Je vidět, že architekti opravdu přemýšleli, jak vytvořit pokoje, které jsou pro hosty co nejpohodlnější. Pokud přijedete zrovna když prší (stejně jako my), můžete si odpočinout ve vašem pokoji s TV s plochou obrazovkou nebo se vydat do posilovny nebo sauny.

nejlepší hotely v Berlíně

VŠE V JEDNOM V MONBIJOU HOTEL

Snídaně je nejdůležitějším jídlem dne a v hotelu Monbijou v Berlíně vědí, jak začít den správně. Čerstvé džusy, cereálie, palačinky, vejce a dokonce miso polévka. Odejdete ze snídaně plní a s dobrou náladou. Můžete si také vychutnat drink nebo dva v lounge baru Petit Bijou, v denním a nočním baru Bijou nebo na střešní terase. Terasa musíte určitě navštívit, není nic lepšího než sklenka šampaňského při sledování historických budov Berlína.

jak vybrat hotel v Beríně

LUXUSNÍ ZÁŽITEK V BERLÍNĚ

Jak už jste asi pochopili, tento butikový hotel je klenotem. Bydleli jsme zde jen 2 noci, ale dokážu si představit, že bych tu strávila týden. Pokud hledáte luxusní zážitek, rezervujte si apartmány Monbijou Doms odděleným obývacím pokojem, manželskou postelí velikosti King, vanou a výhledem na berlínskou katedrálu a muzejní ostrov. Hotel nabízí také službu concierge a limuzínu, takže si tu opravdu můžete žít ve velkém stylu. Mounbijou Hotel Berlin je součástí berlínských hotelů Ming, stejně tak jako mezinárodních hotelů hip hotels. Mezi partnerské hotely patří Mimi’s Hotel Soho London nebo Mimi’s Suites Soho, takže vím, kde budu při cestování do Londýna zůstávat.

hotely v Berlíně

Follow:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *