Česká móda: Denisa Dovalová

česká móda

Je úžasné vidět, kolik talentovaných českých módních návrhářů se v této malé zemi nachází. Když jsem s tímto novým módním projektem začala, neměla jsem tušení, kam mě to vezme. Je to jen pár týdnů od jeho začátku a již máme tolik různých nápadů a plánů do budoucna. Všechno je mnohem jednodušší, pokud pracujete s fantastickým týmem a já mám velké štěstí, že můžu spolupracovat s Polinou, super talentovanou fotografkou a vizážistkou a vlasovou stylistkou Janou. Naposledy jsem vám představila značku Fascinatory LB. Dnes budu mluvit o Denise Dovalové, české módní návrhářce z Prahy.

česká móda v Praze

KDYŽ SE ČESKÁ MÓDA SETKÁ S UMĚNÍM

Denisa studovala Design oděvu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, a tím tak sledovala svůj dětský sen stát se slavnou módní návrhářkou. Také strávila nějaký čas v ateliéru Iris van Herpen, kde nabrala více zkušeností v oboru. V roce 2014 Denisa vyhrála Talent Black Card, soutěž pro mladé módní návrháře pořádanou Unique Prague Fashion Week. Její značka DVL by Denisa Dovala interpretuje emoce a postoje a každý kus je takové malé originální umělecké dílo. Co se mi na jejích kolekcích líbí je skutečnost, že jsou všechny kousky neskutečně fotogenické a kreativní, ale přesto si je můžete vzít na módní akci nebo do galerie. Některé z jejích šatů jsou ready-to-wear, jiné mají více uměleckých prvků, ale všechny odrážejí její osobnost.

ČESKÁ MÓDA S VIZÍ

”Koncept a téma. Když vytvářím novou kolekci, vnímám ji jako své umělecké sebevyjádření, a tím pádem musí každý detail v šatech mít svou skrytou příčinu.” Denisa tak vysvětluje svůj tvůrčí proces. Mít vlastní identitu a ne jen bezhlavě kopírovat světovou scénu je pro Denisu zásadní a já věřím, že si vytvořila osobitý styl a vy tak můžete snadno poznat, že šaty pochází z jejího ateliéru.

česká blogerka a herečka

VÍTEJTE V BUDOUCNOSTI

Tvůrčí proces, který stojí za každým focení, mě děsně baví. Polina má vždy na starosti výběr lokace, zatímco Jana vymýšlí make-up a účesy, které odpovídají naší vizi. Denisiny výtvory vypadaly naprosto fenomenálně ve futuristické vinárně v Praze zvané Cyberdog. Vytvořil ji slavný umělec a sochař David Černý a je to jediné místo v Praze, kde vás obsluhuje robot. Nápoj si můžete objednat prostřednictvím tabletu a robotická ruka vám ho připraví. Fantastický zážitek z jiného světa.

česká herečka v Praze

SPOLUPRÁCE S ČESKÝMI ZNAČKAMI

Navzájem si pomáhat. To byl hlavní důvod tohoto českého módního projektu. Proto se snažím do něho zapojit co nejvíce návrhářů a autorů. Ke kouskům z dílny Denisy Dovalové jsme vybrali značku Chainmaille Rena. Její ručně vyráběné šperky přidaly outfitům šmrnc a mě bylo potěšením setkat se osobně se ženou, která tyto úžasné kousky vytváří. Co si myslíte? Jak se vám tito talentovaní autoři líbí?

KREDIT

Foto: Polina Shubkina

Make- up a vlasy: Jana Zimandlová

Oblečení: DVL by Denisa Dovala

Šperky: Chainmaille Rena

Boty: CCC & shoes bags

Lokace: Cyberdog

Follow:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *