Průvodce Berlínem

Průvodce Berlínem

Jelikož bydlím poměrně nedaleko od Berlína, je dost překvapující, že jsem ho navštívila jen dvakrát (a poprvé jsem tam strávila jen jeden den). Nakonec jsem ale měla možnost město dobře prozkoumat a vytvořila jsem pro všechny z vás, kteří přemýšlejí o cestě do Německa, tento průvodce Berlínem, díky kterému si toto úžasné město vychutnáte naplno.

Kde se v Berlíně ubytovat

Kde se v Berlíně ubytovat

Než se dostanete do Berlína, je na čase přemýšlet nad tím, kde budete bydlet a jak se tam dostanete. Protože jste všichni z různých zemí a měst, nemohu vám poradit, jak se tam nejlépe dostat. Pokud cestujete z Prahy jako já, doporučila bych jet vlakem. Obvykle dávám přednost letadlům, ale pokud spočítáte, jak dlouho musíte být na letišti před samotným letem, zjistíte, že vlak je téměř rychlejší. Zvolila jsem České dráhy a bylo to pohodlné (máte zdarma wifi, nabíječku a můžete si koupit vodu a občerstvení). Jen se ujistěte, že si rezervujete své místo, bývá to dost plné. Jakmile se ocitnete v Berlíně, máte zde spoustu možností, kde se ubytovat. Já si Berlín užívala z nádherného butikového hotelu v centru Berlína. O mých zkušenostech z hotelu Monbijou Berlin si můžete přečíst tady. Určitě vám ho doporučuji a to hlavně pro jeho úžasnou lokaci (jen 10 minut od vlakového nádraží nebo 30 minut od letiště). Pokud nejste velký fanda hotelů, Airbnb je vždy levnou variantou, stejně jako hostely. Berlín se pyšní také velkým množstvím neobvyklých hotelů a ubytoven, jako například Hüttenpalast. Další skvělé možnosti jsou Circus Hotel, Generator Mitte a The Yard.

Kde se v Berlíně najíst

Co jíst v Berlíně 

Jsem obrovský milovník jídla, takže když se připravuji na cestování, vždycky začínám výběrem restaurací. Berlín má tolik fantastických restaurací a tady je pár mých tipů. Mohla bych jíst brunch po celý den, takže automaticky na každé dovolené hledávám místa, kde si ho můžu vychutnat. Původně jsem chtěla navštívit Commonground, ale bohužel se nám tam nepodařilo udělat rezervaci. Naštěstí je hned za rohem další perfektní místo. Factory Girl Berlin má posezení vevnitř i venku a jejich jídlo je vynikající. Vyzkoušela jsem vejce Benedict a já nebyla jsem zklamaná. Obvykle se snažím vyhnout rušným ulicím, protože nejsem velkým fanouškem turistických míst, ale byla jsem překvapena restaurací Momotaro tavern, která se nachází přímo na náměstí Alexanderplatz. Jejich americké hamburgery s asijskými příchutěmi jsou úžasné. Asijskou kuchyni miluju, takže dalším fantastické místo (většinou na večeři), které vám doporučím, je restaurace Eden. Za zmínku stojí také noční život v Berlíně. Od malých barů po velké kluby, Berlín to má vše. Můžete také pít v ulicích a kouřit v barech, což byl pro mě docela šok, protože Česká republika tyto věci zakázala. 

Průvodce Berlínem

Cestovní průvodce Berlínem

Prohlídka Berlína nemůže být snazší. Veřejná doprava je zde naprosto úžasná (a to žiju v Praze, takže mám velká očekávání) a dostanete se všude pomocí U-Bahn, S-Bahn nebo tramvaje. Ani jednou jsem nemusela použít taxi, takže jsem ušetřila spoustu peněz. Můžete si zakoupit jednorázové jízdenky na veřejnou dopravu, ale pokud tu plánujete být déle než jeden den, měli byste si koupit berlínskou kartu Berlin Welcome Card. Třídenní jízdenka stojí 29 eur a s touto jízdenkou získáte i spoustu slev po celém městě. Restaurace, muzea, výlety na kole a mnoho dalších. Já jsem jako pravý turista použila slevu na autobusovou prohlídku tipu Hop on Hop off. Vybrala jsem si společnost City Circle, ale můžete v podstatě zvolit cokoli (jejich ceny i trasy jsou velmi podobné). Obvykle se snažím vyhnout místům plným turistů, ale první den chci vidět největší památky a takto jsem všechno zvládla poměrně rychle. Vezmou vás na všechna důležitá místa a ušetří vám spoustu času hledáním kam jít a jak se tam dostat. 

Průvodce Berlínem

Co v Berlíně navštívit

Berlín je obrovské město, takže pokud ho chcete pořádně prozkoumat, měli byste zde zůstat alespoň 3 dny. Jak jsem již zmínila, nejlepší způsob, jak vidět většinu z největších památek a zajímavostí, je vydat se na prohlídku autobusem. Náš autobus na zavezl na Postdamer Platz, Checkpoint Charlie, Neptunovu fontánu, Muzejní ostrov, berlínské hlavní nádraží, Vítězný sloup a mnoho dalších. Vybrali jsme jen pár míst, kde jsme strávili delší dobu a jedním z nich byl Muzejní ostrov. Nachází se hned vedle berlínského dómu a skládá se z 5 muzeí, včetně muzea Pergamon, starého muzea a staré národní galerie. Pokud dáváte přednost pobytu venku při objevování města, ale nejste velkým fanouškem chůze, výlety lodí jsou pro vás to pravé. Existuje spousta dopravních společností, já bych vám doporučila zkusit City Center Tour. Prohlídka, která trvá 1,5 hodiny, vás proveze kolem Televizní věže, budovy Reichstag a mnoha dalších. Pokud jste student, nezapomeňte doma studentskou kartu, získáte totiž slevu. Berlín je opravdu velké město, měli jsme šanci vidět jen Mitte, Charlottenburg a Kreuzberg. Takže jedna věc je jistá. Nikdy se tady nebudete nudit.

Co navštívit v Berlíně Průvodce Berlínem Průvodce Berlínem

Berlín průvodce Top místa v Berlíně Jaká místa navštívit v Berlíně

Ultimátní průvodce Berlínem

Follow:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *