Česká návrhářka Olga Afanassieva

česká návrhářka

Miluji šaty. Pokud sledujete můj blog již nějakou dobu, asi už víte, že nosím kalhoty tak jednou za rok. I v zimě si raději navleču punčocháče a k tomu si vezmu šaty nebo sukni s teplým kabátem. Najít nového návrháře, který umí vyrobit krásné ženské šaty, je vždy potěšením. Když jsem objevila Olgu Afanassieva a její práci, hned jsem věděla, že s ní musím spolupracovat. Její estetika přesně odpovídá mému stylu a co je nejlepší, tato česká návrhářka je úžasná osoba, která kolem sebe šíří radost. Stejně jako její šaty.

česká návrhářka v PrazeNOVÁ ČESKÁ NÁVRHÁŘKA NA SCÉNĚ

Pokud jste pravidelným čtenářem tohoto blogu, už jste si asi přečetli dva články o českých návrhářích, které jsem tady představovala. S mým týmem, který tvoří Polina a Jana, neustále hledáme české návrháře a umělce. V blízké budoucnosti máme naplánovány další spolupráce a dnes vám povím něco o Olze Afanassieva. Olga se zamilovala do módy už v dětství, kdy s maminkou listovala časopisem Vogue. Ke skutečnému posunu směrem k módnímu designu však došlo teprve nedávno. Při práci v oblasti umělé inteligence (což mi přijde děsně zajímavé) musí Olga trávit spoustu času vystupování na veřejnosti a cestováním. To vyžaduje oblečení, které je reprezentativní a pohodlné. Šaty od Olgy splňují obě podmínky a lze je snadno nosit po celý den. Počínaje ranní schůzkou v práci, konče v restauraci s přáteli. Já jsem měla šaty na sobě jen na focení, ale můžu vám říct, že jsem se v nich cítila jako v bavlnce. Tato česká návrhářka je prostě neuvěřitelně šikovná.

česká módní blogerka Lucie Srbová

VYSOCE KVALITNÍ MATERIÁLY

Žijeme ve světě, ve kterém téměř každý někam spěchá. Všechno musí být provedeno rychle. Rychlý životní styl, rychlé občerstvení, rychlá móda. Množství hraje větší roli než kvalita a nás už skoro ani nepřekvapí, když naše oblečení nevydrží ani jednu sezónu. Pokud vám opravdu záleží na nošení vysoce kvalitních materiálů, Olga je pro vás tím pravým návrhářem. Její šaty jsou vyrobeny z přírodního hedvábí a bavlny a díky velmi preciznímu provedení s vámi šaty vydrží téměř všechno. Olga se také inspiruje ostatními lidmi. Jedny z jejích šatů (ty na druhé fotografii) se jmenují Marina po umělkyni Marině Abramovic, která je velmi silnou a samostatnou ženou. Olga je také otevřená spolupráci s dalšími designéry, šperkaři nebo stylisty, se kterými by mohla vytvořit kompletní vzhled pro své klientky. To je jedna z věcí, které se mi na Olze velmi líbí. Téměř všechno kolem nás je o konkurenci. Každý chce být nejlepší, každý chce dosáhnout svých snů. Mnoho z nás však zapomíná, že našich cílů můžeme dosáhnout mnohem snadněji, pokud se vzájemně podporujeme. Lidé se obávají, že pokud pracují ve skupině, může jim někdo ukrást nápady nebo se stát populárnější. Neříkám, že se to nemůže stát, ale pevně věřím, že spolupráce s ostatními lidmi je mnohem přínosnější, než když člověk pracuje samostatně. A Olga má velmi podobný přístup, což je skvělé.

čeští módní návrháři

AUTENTICITA

Pokud jste si stejně jako já zamilovali šaty od Olgy, podívejte se na její webové stránky a vyberte si svůj oblíbený kousek (nebo dva). Její práci také můžete obdivovat v Shop Up Stories v Praze, sdíleném prostoru, který se snaží pomáhat nezávislým značkám, aby se vydaly na svou vlastní cestu a dosáhly svých ambicí. Pokud vše půjde podle plánu, Olga příští rok také plánuje otevřít vlastní showroom. Přeji jí jen to nejlepší a nemůžu se dočkat, až uvidím její novou kolekci!

CREDIT

Fotografie: Polina Shubkina

Make- up a vlasy: Jana Zimandlová

Šaty: Olga Afanassieva (Prague designer)

Boty: Deichmann

Lokace: Havlíčkovy sady

Follow:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *