Czech designer – Pearl Fashion Designer

Czech designer Pearl Fashion Designer

As you probably noticed, I started working on a new fashion project where in every article I introduce a new talented Czech designer. I meet a lot of interesting people through my job in Cosmopolitan magazine and I found out one thing. It can be pretty difficult to make it as a Czech designer. You can be super talented but if you don’t know the right people, you might struggle to make it. That is a shame. Therefore, I want to introduce as many as I can here on my blog. You might remember a post about Lucka who creates elegant fascinators. Her pieces were shot with wonderful dresses that were created by her sister Martina. Now it is time to tell you a little more about her.


Jak jste si pravděpodobně všimli, začala jsem pracovat na novém módním projektu, kde v každém článku představuji nového talentovaného českého návrháře. Při práci v časopise Cosmopolitan potkávám spoustu zajímavých lidí a zjistila jsem jednu věc. Může být docela obtížné prosadit se jako módní návrhář. Můžete být super talentovaní, ale pokud neznáte správné lidi, bude to pro vás možná trošku boj. To je škoda. Proto chci na svém blogu představit co nejvíce návrhářů, co to půjde. Možná si vzpomenete na článek o Lucce, které vytváří elegantní fascinátory. Její kousky byly doplněné nádhernými šaty, které vytvořila její sestra Martina. Nyní je na čase vám o ní povědět více.

česká modelka a herečka

Beautiful dresses for everyone

I remember when I went to see Martina’s fashion show where she introduced her collection What time is it? It was three years ago and I really loved what she did with her brand Pearl Fashion Designer. Now 3 years later, I am wearing a white dress from that very collection. I love that she is creating fashion for everyone. According to Martina, her clothes should reflect the person who is going to wear them. It is important that they feel comfortable, confident and beautiful. She wants to create for all women, regarding their age and size. This is very important for me. It is great to see all the wonderful clothes on the runway, but when you find out the designers only make sizes for super skinny models, you are disappointed. All women deserve clothes they feel beautiful in.


Nádherné šaty pro každou z nás

Pamatuji si, když jsem šla navštívit Martininu módní přehlídku, kde představila svou kolekci What time is it? Bylo to před třemi lety a je úžasné vidět, co se svou značkou Pearl Fashion Designer udělala. Nyní o 3 roky později mám na sobě bílé šaty z té samé kolekce. Miluji, že vytváří módu pro všechny. Podle Martiny by její oblečení mělo vystihnout jeho nositelku. Je důležité, aby se cítily jako v  bavlnce, sebevědomě a krásně. Chce, aby její návrhy byly pro ženy všech velikostí a věků. To je pro mě velmi důležité. Je skvělé vidět všechny nádherné šaty na přehlídkovém mole, ale když zjistíte, že návrháři dělají velikosti pouze pro super hubené modelky, jste zklamaní. Všechny ženy si zaslouží oblečení, ve kterém se cítí krásné.

Czech fashion blogger

Czech designer with a taste for sustainable fashion

When I spoke with Martina, she told me that even as a little girl, she was making paper dresses and she always wanted to do something that made her happy. Now she really cares that her brand is ethical and ecological. She checks how the cotton was harvested and weaved and if it is possible to reuse some materials. Her dream is to have customers who also cares about sustainability. Martina and I share the love for travelling and good food and I am really glad to have such a talented friend. I wish her all the best in the future, but I am sure she is going to do some great things! What do you think about Martina’s designs?


Česká návrhářka podporující udržitelnou módu

Když jsem mluvila s Martinou, řekla mi, že už jako malá holčička vyráběla papírové šaty a vždycky chtěla dělat něco, co jí bude celý život bavit. Nyní je nadšená z celého kreativního procesu a dbá na etickou a ekologickou stránku materiálů. Zjišťuje, jak se pěstovala bavlna, kdo jí za jakých podmínek sklízel, kde byla utkaná nebo třeba zda je možné některé materiály znovu použít. Jejím snem je, aby se k ní zákaznice vracely a aby jim mohla pomoci s tvorbou udržitelného šatníku, protože jim bude stačit jen pár kvalitních kousků. Martina a já sdílíme lásku k cestování a dobrému jídlu a jsem ráda, že mám takovou talentovanou kamarádku. Přeji jí do budoucna vše nejlepší, ale jsem si jistá, že o ní ještě uslyšíme! Co si myslíte o její tvorbě?

nejlepší česká blogerka

CREDIT

Photography: Polina Shubkina

Make- up and hair: Jana Zimandlová

Fascinators: Fascinátory LB

Dresses: Pearl Fashion Designer

Location: Appia Residence Prague (H&H Hotels)

Follow:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *