Czech designers – Fascinátory LB

Czcch designers

Last couple of weeks I was thinking about new projects for my blog. I used to concentrate on fashion but I slowly moved towards travelling . And I think it is time to bring the fashion back. There are so many wonderful Czech designers and I think they deserve more recognition. That is why I came up with this new project that I am very excited about. Together with my friend Polina who is a great photographer and make-up artist Jana, we are going to introduce some Czech designers on this blog and on Instagram. The idea is to show some of their creations on me. I am not a model but let me tell you. It is a lot of fun to become one while working on this project.

Czech designers

When I had this idea in my mind, I immediately thought about my two friends who are super talented. Lucka and Martina both do fantastic things and it was great to wear their dresses and fascinators. Today I am going to introduce you the girl standing behind Fascinátory LB, Lucka.


Posledních pár týdnů jsem přemýšlela nad novými projekty pro můj blog. Dřív jsem se hodně věnovala módě, ale postupně jsem se přesunula k cestování. A myslím, že je na čase, přinést trochu módy zpět. V Čechách je velké množství talentovaných návrhářů a určitě si zaslouží, aby se o nich lidé dozvěděli. Proto jsem přišla s tímto projektem, ze kterého mám děsnou radost. Společně s mojí kamarádkou Polinou, která je skvělou fotografkou, a vizážistkou Janou, vám představíme nějaké české návrháře právě tady na blogu a na Instagramu. Cílem je představit jejich výtvory na mě. Nejsem modelka, ale řeknu vám jedno. Na chvíli se jí kvůli tomuto projektu stát je skvělé.

Čeští návrháři

Když mě tohle napadlo, hned jsem si vzpomněla na své dvě kamarádky, které jsou neskutečně talentované. Lucka a Martina obě odvádějí skvělou práci a byla to čest vyzkoušet si jejich šaty a fascinátory. Dneska vám představím Lucku, které stojí za Fascinátory LB.

Czech designers fascinátory LB

Original pieces

All the pieces you can see on my photos are original. Lucka creates them from vintage, recycled or reused materials because she cares about sustainability. All photos of her collection are not retouched or changed and shot on a group of people representing different ages, styles and sizes. This is refreshing, considering the fact that fashion industry follows a totally opposite path. Fifteen year old models promoting anti-ageing creams, skinny models on magazine covers. There is enough pressure from TV, runways and even social media so it is great to see designers and artists promoting natural beauty of all people.


Originální kousky

Všechny kousky, které vidíte na mých fotkách, jsou originály. Lucka vytváří vše z vintage, recyklovaných nebo znovu využitých materiálů v souladu s udržitelným životním stylem. Na žádné její fotce není použita retuš a na fotkách její první kolekce vystupuje pestrá směsice lidí, která reprezentuje různorodost, a to jak ve věku, stylu a tvaru postavy. To je skvělé, jelikož módní průmysl to většinou dělá úplně jinak. Patnáctileté modelky propagují krém proti vráskám, na prvních stránkách časopisů na nás koukají vyhublé modelky. Už tak je na člověka vyvíjen tlak jak v televizi, na přehlídkách i na sociálních sítích, takže je super vidět návrháře a umělce, kteří propagují přírodní krásu každého z nás.

mladí čeští návrháři Fascinátory LB

The inspiration behind each piece

”I am walking through the beautiful Prague, listening to Ella Fidgerald and it starts to rain. At this moment femme fatale from a black and white movie appears in front of me. She is wearing a black fascinator and I know I have to make a piece like this.” This is how Lucka explains her source of inspiration. Once she has this vision, the hunt for the correct materials begins. It can take few months to find the correct sustainable materials but as you can see, it is worth it. The moment I tried the fascinator on, I felt like I travelled in time. I wish people still maintained this elegance. Sadly I feel that women barely wearing any clothes are considered sexier than those in elegant and classy dresses.


Inspirace za každým kouskem

”Procházím se krásnou Prahou, poslouchám jazzovou klasiku, třeba od Elly Fidgerald a začíná pršet. Najednou před sebou vidím femme fatale, jako vystřiženou z černobílého filmu s černým fascinátorem, který musím ještě ten večer začít vyrábět.” Takto popisuje Lucka svůj zdroj inspirace. Jakmile má takovou vizi, začne shánět správné materiály. Někdy to může trvat až několik měsíců, než sežene správné udržitelné materiály, ale stojí to za to. Když jsem si vyzkoušela její fascinátory, jako bych se přenesla v čase. Přála bych si, aby lidé byli stále tak elegantní, jako v minulosti. Je docela škoda vidět, že je v dnešní době za sexy ženu považována ta, která na sobě nemá téměř žádné oblečení.

čeští návrháři fascinátory lb

Elegant and timeless

This shoot was absolutely wonderful for number of reasons. It started this project that will hopefully continue and I will create a huge list of czech designers (huge thanks to Polina and Jana to make my vision come true). I also kicked it off with my friends, I have known Lucka and Martina for many years. And third of all, their style is so close to my heart. I love elegant dresses that don’t reveal too much but you still feel absolutely beautiful. What about you? What style is your favourite?


Elegantní a nadčasové

Tohle focení bylo naprosto skvělé už kvůli několika důvodům. Odstartovalo to tento projekt, který snad bude pokračovat a já tak vytvořím dlouhý seznam českých návrhářů (velké díky patří Polině a Janě, díky kterým se tento nápad stal skutečností). Také jsem začala s mými kamarádkami, Lucku a Martinu už znám několik let. A za třetí je mi jejich styl hrozně blízký. Miluju elegantní šaty, které toho moc neodhalí, ale vy se přesto cítíte krásně. A co vy? Jaký je váš oblíbený styl?

CREDIT

Photography: Polina Shubkina

Make- up and hair: Jana Zimandlová

Fascinators: Fascinátory LB

Dresses: Pearl Fashion Designer

Location: Appia Residence Prague (H&H Hotels)

Follow:

3 Comments

 1. July 23, 2019 / 9:03 pm

  Fíha. Mám ráda značky, které si pečlivě vybírají materiály, a tohle jsou navíc vážně výjimečné kousky. 🙂
  V článku nesouhlasím jen s jednou věcí (jsem za to ale ráda a “viním” z toho svou sociální bublinu): časem jsem zjistila, že velká část mužů ve skutečnosti nevnímá jako víc sexy ženu, která má na sobě míň oblečení, spíš naopak. Přítel mi třeba řekl, že nejvíc ocení rozcuchanou a nenamalovanou slečnu v běžném oblečení, protože si může představit, že by se vedle ní tahle probudil. Což teda neznamená, že bych chodila rozcuchaná. 😀

  • stylewithoutlimitscz
   Author
   July 23, 2019 / 9:40 pm

   Díky, holky mají fakt talent. 🙂 Tak to ráda slyším! Ono je to hodně o tom, kde se člověk pohybuje. Já z části pracuju v módním průmyslu a tam je to občas bohužel trošku naopak. Ale úplně souhlasím, že přirozenější holky (klidně i úplně rozcuchané), jsou podle mě mnohem hezčí něž ty přemalované a lacině oblečené. 🙂

 2. eddid
  July 31, 2019 / 2:44 pm

  Splendid…splendid!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *