Top travel experience in Monbijou Hotel Berlin

Monbijou Hotel Berlin

Weekends are all about travelling. This time I went to Berlin where I had a chance to stay in a charming boutique hotel. The Monbijou Hotel Berlin has a perfect location, especially if you are travelling by train as I did. It takes only about 5 min by S-bahn to get to the Hackescher Markt stop and then you need to walk for about 3 more to get to the beautiful hotel. Super quick and convenient and you will save money for taxi which is great if you try to travel on budget.

Monbijou Hotel in the heart of Berlin

I didn’t do much research about the location of the hotel so I was pleasantly surprised about it. Not only it is close to the train station but you are almost literally in the centre of everything. Located in the middle of Mitte, mostly everything you need is in a walking distance. We discovered wonderful restaurants and cafes (I am also working on a small Berlin food guide), bars and shops just by wandering around. Alexanderplatz is 1 stop away by S-Bahn or 15 min by walk and it has all the shops you can think of. I was happy to find Monki there, which is a super vibrant store with clothes, that is still sadly missing in Prague. If you are interested in architecture and art, you are in luck. The Museum Island is just around the corner.


Víkendy jsou u mě o cestování. Tentokrát jsem vyrazila do Berlína, kde jsem měla možnost zůstat v kouzelném butikovém hotelu. The Monbijou Hotel Berlin se nachází na perfektním místě, a to hlavně pokud jedete to Berlína vlakem. Stačí, když nasednete na S-Bahn a za 5 minut jste na zastávce Hackescher Markt. Odtud už je to asi jen 3 minuty pěšky. Rychlé a pohodlné a navíc ušetříte peníze za taxi, což je skvělé, pokud chcete cestovat levně.

Monbijou Hotel v centru Berlína

Přiznám jsem, že jsem moc nezkoumala, kde se hotel nachází a po příjezdu jsem byla mile překvapená. Nejenže je to kousek od vlakového nádraží, ale ono je to vlastně kousek od všeho. Hotel se nachází v centru Mitte a vše, co potřebujete, je ve vzdálenosti, kterou hravě zvládnete pěšky. My jsme tu objevili krásné restaurace a kavárny (pracuji teď na berlínském průvodci po restauracích), bary a obchody. Alexanderplatz je jen jednu stanici S-Bahnem nebo 15 minut pěšky a zde můžete nakupovat o sto šest. Já měla radost, když jsem tu objevila obchod  s oblečením Monki, který v Praze ještě bohužel pořád chybí. Pokud vás zajímá architektura a umění, máte štěstí. Museum Island je hned za rohem.

Monbijou Hotel Berlin

Rooms with a perfect view

The Monbijou Hotel Berlin has 101 rooms and suits and it is still growing. Even though the architecture is quite new, it still preserves the old yellow stone building from 1894. You could never tell this used to be a textile factory. Our room was absolutely adorable and the view from our window breathtaking. I would choose boutique hotels over the chain hotel any day. You can see that the designers were really thinking about the guest and wanted to make it as comfortable as possible. If you arrive on a rainy day (as we did), you can relax in your room with flat screen TV or head into the gym or sauna.


Pokoje s perfektním výhledem

The Monbijou Hotel Berlin má 101 pokojů a neustále roste. Přestože je to zde celé zrekonstruované, je tu stále zachována část staré žluté kamenné budovy z roku 1894. Nikdy byste neřekli, že se jednalo o textilní továrnu. Náš pokoj byl naprosto rozkošný a výhled z našeho okna dech beroucí. Butik hotely u mě jednoznačně vítězí nad hotelovými řetězci. Je vidět, že architekti opravdu přemýšleli, jak vytvořit pokoje, které jsou pro hosty co nejpohodlnější. Pokud přijedete zrovna když prší (stejně jako my), můžete si odpočinout ve vašem pokoji s TV s plochou obrazovkou nebo se vydat do posilovny nebo sauny.

Monbijou Hotel Berlin

The whole package in Monbijou Hotel

Breakfast is the most important meal of the day and in Monbijou Hotel Berlin, they know how to start your day it right. Fresh juices, cereals, pancakes, eggs and even miso soup. You will leave the breakfast full and super happy. You can also enjoy a drink or two in the lounge bar Petit Bijou, day and night bar Bijou or on the rooftop terrace. The terrace is an absolute must, there is nothing better than having a glass of champagne while watching the historic buildings of Berlin.


Vše v jednom v Monbijou Hotel

Snídaně je nejdůležitějším jídlem dne a v hotelu Monbijou v Berlíně vědí, jak začít den správně. Čerstvé džusy, cereálie, palačinky, vejce a dokonce miso polévka. Odejdete ze snídaně plní a s dobrou náladou. Můžete si také vychutnat drink nebo dva v lounge baru Petit Bijou, v denním a nočním baru Bijou nebo na střešní terase. Terasa musíte určitě navštívit, není nic lepšího než sklenka šampaňského při sledování historických budov Berlína.

Where to stay in Berlin

Luxury experience in Berlin

As you can probably say, this boutique hotel is a gem. We stayed only for 2 nights but I can imagine living in this place for a week. If you are looking for a luxury experience, book the Monbijou Dom Suites with separate sitting area, king size double bed, bath and the view towards the Berlin Cathedral and Museum Island. The hotel also offers Concierge service and limo service so you can really go big here. Mounbijou Hotel Berlin is part of the Berlin-based Ming Hotels as well as the internationl hip hotels. Partner hotels include Mimi’s Hotel Soho London or Mimi’s Suites Soho so I know where I will be staying when travelling to London.


Luxusní zážitek v Berlíně

Jak už jste asi pochopili, tento butikový hotel je klenotem. Bydleli jsme zde jen 2 noci, ale dokážu si představit, že bych tu strávila týden. Pokud hledáte luxusní zážitek, rezervujte si apartmány Monbijou Doms odděleným obývacím pokojem, manželskou postelí velikosti King, vanou a výhledem na berlínskou katedrálu a muzejní ostrov. Hotel nabízí také službu concierge a limuzínu, takže si tu opravdu můžete žít ve velkém stylu. Mounbijou Hotel Berlin je součástí berlínských hotelů Ming, stejně tak jako mezinárodních hotelů hip hotels. Mezi partnerské hotely patří Mimi’s Hotel Soho London nebo Mimi’s Suites Soho, takže vím, kde budu při cestování do Londýna zůstávat.

What hotels to stay in Berlin
Best boutique hotels in Berlin Nejlepší hotely v Berlíně Nejlepší butikové hotely Berlín

Follow:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *