Ultimate experience at hotel Monverde, Portugal

Hotel Monverde in Portugal

My bucket list is full of places I want to visit and Portugal was one of them. Therefore, you can imagine how happy I was to get a chance to experience this country. There is no better place for that than Monverde Wine Experience Hotel in Amarante.


Můj seznam míst, která chci navštívit je téměř nekonečný a jeho součástí bylo i Portugalsko. Takže si dokážete představit, jak šťastná jsem byla, když jsem dostala možnost si tuhle zemi pořádně vychutnat. A neexistuje na to lepší místo než je hotel Monverde Wine Experience Hotel v Amarante.

hotel Monverde, Portugal

Beautiful hotel Monverde surrounded by vineyard

This little hotel with 38 rooms (the number will grow soon) is located about an hour from the Porto airport. The best way to get there is by car. Our plan was to rent a car but since my friend (and also the driver) does not own a credit card, we were not able to use this option. Therefore, we chose option n. 2 – Uber and we paid 50 Euros which I think was very reasonable. The roads are quite narrow so if you believe you don’t have the best driving skills, it is safer to call Uber or taxi. After 60 minutes on the road, you arrive to a complete paradise. After checking in, you are taken to your room. Ours was couple of hundreds of meters away from the building and we were taken there by a little car. You can choose from Classic, Prestige, Charming and Vineyard Experience rooms and we went for the Charming one. If I could, I would stay there forever. The room is made from wood, has one double bed, bath with view over the winery and a bathroom. Let me tell you, the view is everything. Waking up every morning while looking at the vineyard, is priceless.


Nádherný hotel Monverde uprostřed vinice

Malý hotel se 38 pokoji (brzy se to číslo zvětší) je situovaný asi tak hodinu od letiště v Portu. Nejlépe se tam dostanete autem, a proto jsme si naplánovali, že si půjčíme auto. Bohužel ale kamarádka, která měla usednout za volant, nevlastní kreditní kartu, a proto jsme této možnosti nemohli využít. Zvolili jsme tedy jiné řešení, a to je aplikace Uber. Za cestu jsme zaplatili 50 Euro, což je podle mě přívětivá cena. Cesta do hotelu je poměrně úzká a klikatá, takže pokud si nejste jistí svými řidičskými schopnostmi, doporučuji zvolit Uber nebo taxi. Asi po hodině cesty se ocitnete v ráji. Po vyplnění informací na recepci vás vozíkem odvezou společně se zavazadly až do pokoje. Náš byl několik set metrů od hlavní budovy. Až si budete rezervovat místo, budete mít na výběr čtyři různé pokoje – Classic, Prestige, Charming and Vineyard Experience. My jsme zvolili Charming a nejradši bych tam zůstala napořád. Celý pokoj je ze dřeva a kromě manželské postele a krásné koupelny v něm najdete i vanu s výhledem na vinici. A řeknu vám, ten výhled vážně stojí za to!

hotel Monverde, Portugal

Wine Experience Spa

Want to switch off and make the most out of your holiday? Hotel Monverde is just for you! Not only you will be surrounded by beautiful nature but you can also enjoy their spa. The entrance to the spa is in price of your stay, you will only pay extra for massages and additional treatments (which are heavenly). Just a small tip. You have to wear a swimming cap if you want to swim in one of their pools so if you own one, bring it with you. If you are like me and you dont have this piece at home, you can purchase one at the reception for 3 Euros (they are actually pretty stylish). After changing to your swimsuit, you can enjoy the inside and outside pool, sauna and steam room. The opening hours are from 10 to 8 so you can relax as much as you want.


Lázně inspirované vínem

Chcete si na dovolené opravdu odpočinout? Pak je pro vás hotel Monverde jako dělaný. Nejenže budete uprostřed nádherné přírody, ale také můžete úplně vypnout v jejich lázních. Neomezený vstup je v ceně, připlatíte si pouze, pokud si budete chtít dopřát masáž (moc doporučuji). A jeden malý tip! Pokud si chcete zaplavat v jednom z bazénů, musíte mít na sobě koupací čepici, takže pokud jí máte doma, přibalte jí do kufru. Pokud ale tento kousek doma nemáte, nevadí. Za 3 Eura si jí tady můžete koupit (a vypadá fakt dobře). Poté co se převlečete do plavek, můžete si naplno užívat vnitřní i venkovní bazén, saunu a páru. Otevírají od 10 do 8, takže můžete relaxovat od rána do večera.

Czech travel blogger living in Prague

Try Portuguese dishes

After all that hard work, you will definitely be hungry. Breakfast is included and the hotel restaurant also offers lunches and dinners. As a foodie, I had to try their tasting menu with 4 courses. It was absolutely delicious, I had a chance to try marinated sardine, sea bass with butter emulsion, braised black angus with rosemary purée and lemon and mint gelatine with mango chutney (I am getting hungry again). If you want the full experience, you should also go for their wine tasting (careful, you might get drunk). We had four wines to taste and even though I am no expert in wines (I can only say if wine is red or white), I learnt so much. The staff is super friendly and they will answer any questions about the hotel, wine and Portugal in general. Cannot wait to come back, especially in August when the harvest takes place and you have a chance to go through the wine making process.


Vyzkoušejte portugalské pokrmy

Po náročném relaxování vám určitě vyhládne. Snídani máte v ceně pobytu a v hotelové restauraci si můžete dát i oběd a večeři. Jelikož miluji jídlo, musela jsem zkusit jejich čtyřchodové menu. Bylo to dokonalé a já tak ochutnala marinované sardinky, mořského vlka, steak s pyré z rozmarýnu a citronovo-mintové želé s mangovým chutney (už se mi zase zbíhají sliny). Milovníci vína si pak nesmějí nechat ujít ochutnávku místních vín (pozor, hrozí zvýšená hladina alkoholu v krvi). My jsme zkoušeli čtyři vína, a přestože vůbec nejsem odborník (poznám tak akorát červené víno od bílého), dozvěděla jsem se zajímavé informace. Personál je tu děsně milý a odpoví vám na jakékoli otázky ohledně hotelu, vína a Portugalska. Nemůžu se dočkat, až se sem zase jednou vrátím. Hlavně bych chtěla přijet v srpnu, kdy tu probíhá sklizeň a vy se tak můžete vyzkoušet, jak probíhá výroba vína. 

Follow:

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *