Balancing your work and life

Jak balancovat práci a život

Balancing two jobs, blog, Instagram and social life can be pretty tricky sometimes. So what is the secret behind balancing your work and life? I wasn’t always good at it (I am still struggling sometimes) but I learnt it is all about time management. You have to know what your priorities are (I mean do you really need to watch 3 movies in a row – unless it is a Marvel movie then of course you have to😀) and create a schedule that will help you keep up with your tasks.

Write down your tasks

Everyone has different ways to manage their time. I found out I have to write everything down… and I mean everything. So if I really want to stay focus, I have to list everything I have to do and write a time next to it. I work full time, so from 9 till 6 I can only concentrate on my marketing job. When I get home, I have to decide if I need to write article for Cosmopolitan, for my blog or concentrate on Instagram. Weekends are usually way more free but I tend to procrastinate. Like a lot. I watched the entire TV show Sons of Anarchy in like a 2 months… and there are 7 seasons, 92 episodes. So some weekends I do a lot of work, some I spend in front of the TV screen. I mean they are so many good TV shows. How can you resist? But as long as you find a balance, it is all good.

Balancovat dvě práce, blog, Instagram a osobní život je někdy pěkně obtížné. Nebyla jsem v tom dřív moc dobrá (občas bojuju i teď), ale naučila jsem se, že je to všechno o správném zorganizování času. Musíte znát svoje priority (opravdu musíte zkouknout tři filmy za sebou – pokud jsou to filmy od Marvela, tak to vás omlouvá 😀) a vytvořit si rozvrh, který vám pomůže dodělat všechny úlohy.

Napište si své úkoly

Každý má jiné způsoby, jak si zorganizovat čas. Já jsem zjistila, že pro mě funguje, když si všechno napíšu… a myslím tím fakt všechno. Takže pokud se potřebuju soustředit, napíšu si na list papíru všechny úkoly společně s vyhrazeným časem. Pracuju na plný úvazek, takže od 9 do 6 se musím věnovat marketingu. Když dorazím domů, musím se rozhodnou, jestli musím napsat článek do Cosmopolitanu, na svůj blog nebo se věnovat Instagramu. Víkendy mám většinou volnější a o to je to horší. Prokrastinace mě všude pronásleduje. Neustále. Seriál Zákon gangu, který má 7 sérií, 92 episod, jsem zkoukla za méně než 2 měsíce. Takže některé víkendy toho udělám hodně, někdy sedím přilepená u obrazovky. Některé seriály jsou prostě návykové, takže to není moje chyba. Důležité je najít nějaký balanc a pak to všechno půjde.

 

Jak balancovat práci a život

Learn how to plan

Some days are just gonna be crazy busy. Last two days I came home at 10 PM and there was no way I would do anything productive and creative at that time. Luckily I had a little bit more free time previous weekend so I prepared a lot in advance. Once a week I plan all my Facebook posts so I don’t have to worry about it throughout the week. It takes you like 5 minutes and makes a huge difference for me cause I don´t have to remind myself to do it. I also edit all my photos when I am not busy so I can just quickly upload them to Instagram. I am still struggling with blog posts cause I cannot write more then 2 articles a day and then I am so tired during the week to publish anything. I will try to work on that. Do you have any recommendations on how to improve your consistency when it comes to publishing on your blog?

Naučte se plánovat

Některé dny jsou prostě bláznivé. Poslední dva dny jsem se vrátila domů po desáté večer a v žádném případě jsem nebyla schopná vyprodukovat cokoli aspoň trochu kreativního. Naštěstí jsem si přes víkend připravila spoustu věcí, takže jsem se o to nemusela starat. Naučila jsem se jednou týdně plánovat posty na Facebooku. Zaberete to tak 5 minut a celý týden se pak o nic nemusím starat. Taky se snažím upravovat fotky, když mám čas navíc, takže mám pak vše připravené a na Instagram to hodím během pár vteřin. Jediné, s čím pořád bojuji, jsou články na blog. Za den se mi podaří napsat maximálně dva články (a to už musí být), takže nejsem schopná si toho moc předpřipravit dopředu. Budu se snažit přidávat něco jednou týdně, ale občas to není tak snadné. Máte nějaký tip, jak se v tom vylepšit?  

How to balance life and work

How to balance life and work

Follow:

2 Comments

  1. Ivana Split
    February 14, 2019 / 10:12 am

    Time management is really everything. Planning ahead and producing content when we have time for it helps in terms of blogging and social media. Another thing that I learned is that it is important to take little breaks and give our brain a chance to rest. A half hour of not doing anything ( no TV, no social media or other distractions) can do wonders.

  2. April 1, 2019 / 8:34 am

    Já používám svůj diář, který mám neustále při sobě. Bez něj by byl můj život jeden velký chaos. Snažím se všechny úkoly rozplánovat tak, aby zapadaly do sebe. Napřed si určím, kolik mi co zabere času a kolik tím splním povinností. Takže když věnuji například hodinu úpravě fotek, je důležité si naplánovat, kolik postů tím mám do budoucna vyřešeno. Také veškeré pracovní aktivity mimo domov se snažím řešit nejvíce v dopoledních hodinách, případně odpoledne, a večery spíš věnuji práci na PC. Každý den si nechávám nějakou časovou rezervu, jelikož i nenadálé věci občas vyžadují okamžitou pozornost. I přesto kolikrát nestíhám a práci dokončuji na poslední chvíli, ale by bez toho by byl ten život asi nuda :-). Přeji hodně štěstí…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *