Fantasy Golf Plasy

15:46

fantasy gold plasy, česká blogerka, czech blogger, lucie srbová, michala srbová

Happy Saturday! What are your plans for the weekend? I am planning to go for brunch, visit sauna and spent Sunday in my parents´ house. I will also write a review on my new perfume that you could see on my Instagram. In the meantime I am going to show you photos we took few weeks ago. It was one of the last summer days so we decided to go to Fantasy Golf Plasy. It is a minigolf ground with small botanical garden and zoo. While you are playing golf, you basically do a little tour around the world. You visit Japan, Greece, Caribic, Egypt, Mexico and even Dinosauria.😅It is a really fun place with great decoration and music and you can also see tigers, lions and monkeys there. The only downside is that in summer the place is always full.
On our way back we decided to visit this awesome place with wonderful view and of course I had to take photos there. I am really going to miss summer.

Krásnou neděli! Jaké máte plány na víkend? Já plánuji jít na bruch, pak do sauny a v neděli navštívím rodiče. Také se chystám připravit recenzi nové voňavky, kterou jste již mohli vidět na mém Instagramu. Mezitím vám ukážu nějaké fotky, které jsem pořídila před pár týdny. Byl to poslední letní den, a tak jsem se rozhodli navštívit Fantasy Golf Plasy. Je to minigolfové hřiště s botanickou zahradou a s mini zoo. Je to koncipované jako cesta kolem světa. Japonsko, Řecko, Karibik, Egypt a dokonce Dinosaurie. 😅 Je to super místo, kde si to fakt užijete. Navíc se pak můžete mrknout na lvi, tygry a opičáky. Jedinou nevýhodou je, že je to místo plné lidí.
Když jsme se vraceli zpátky, zastavili jsme se na vyhlídce, kde jsem se samozřejmě musela vyfotit. Už jen při pohledu na ty fotky se mi stýská po létě.

fantasy gold plasy, česká blogerka, czech blogger, lucie srbová,

fantasy gold plasy, česká blogerka, czech blogger, lucie srbová,

fantasy gold plasy, česká blogerka, czech blogger, lucie srbová,

fantasy gold plasy, česká blogerka, czech blogger, lucie srbová,


You Might Also Like

7 comments

Thank you so much for your comments, darlings!!! :) I read them all!
Moc vám děkuju za vaše komentáře!!! :) Čtu je všechny!