Eurotrip – Santorini, day 5

greece, lucie srbová, česká blogerka, blogerka, santorini, sea view

I swear I am gonna stop bothering you with my Santorini photos. 🙂 This is the last post from that magical place and  next time I will show you a little bit from my Paris trip. But before that let me tell you one more time. Santorini is heaven on earth. On our last day we went on a boat trip and I will probalby never learn. Boats and me. Not a greatest combination. I wasn´t feeling great in the morning (I guess too much wine) so I decided not to have a breakfast. Silly me. I was really sea sick so while everybody was enjoying the amazing view, I was praying not to throw up. But after we arrived to one of the small islands, I was really happy. I was so sad I had to leave this amazing place.

Slibuju, že vás přestanu otravovat fotkami ze Santorini. 🙂 Tohle je poslední článek a pak se přesuneme do Paříže. Předtím se ale budu opakovat. Santorini je nebe na zemi. Poslední den jsme se vydali na výlet lodí a já se asi nikdy neponaučím. Lodě a já, to není úplně nejlepší kombinace. Ráno mi nebylo příliš dobře (asi jsem vypila příliš mnoho vína) a tak jsem vynechala snídani. Jsem to ale hlupáček. Hned při první vlně se mi začalo dělat špatně a mezitím co se všichni kochali krásným okolí, já se modlila, abych se nepozvracela. Poté co jsme ale dorazili na jeden z malých ostrovů, byla jsem nadšená. Vážně se mi potom nechtělo domů.

greece, lucie srbová, česká blogerka, blogerka, santorini, blue dress

greece, lucie srbová, česká blogerka, blogerka, santorini, green dress

greece, lucie srbová, česká blogerka, blogerka, santorini, sea

Follow:

5 Comments

 1. The world of makeup
  September 23, 2017 / 8:17 pm

  Santorini je nádherné, babička tam byl minulý rok, a nemohla si to vynachválit :-)Soutěž o produkty Couleur Caramel v hodnotě 1500 Kč

 2. Shannon Boyce
  September 23, 2017 / 9:02 pm

  How gorgeous! Such a beautiful place.the-creationofbeauty.blogspot.com

 3. GlamorousandGeeky
  September 24, 2017 / 12:29 am

  Such a beautiful dress and photos!

 4. Live-Style20
  September 24, 2017 / 9:56 am

  so cute pics ;-))xoxoi invite to me toowww.live-style20.blogspot.com

 5. Sabča
  September 24, 2017 / 4:01 pm

  tá prvá fotka je úplne božská 🙂 teším sa na články z Paríža ;)Sabi z blogu Beautiful savage

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *