Insta stories

style without limits, lucie srbová, czech blogger, česká blogerka

I’m not gonna lie. I am slightly obssesed with Instagram. I post almost every day and I love searching for inspiration there. I just cannot wait for spring cause I hate taking pics outside when it is freezing or raining. There are so many cool places in Prague so I am hoping to take my friends there and made them take pics of me. I can already see their excited faces. I also decided to travel more this year (not like I didn’t travel the previous one) but I finally found friends who love travelling as much as I do. We are currently planning our trip to Budapest and I hope I will find a cheap tickets to go back to Scotland to visit my friends. I am so excited. What about you? Are you planning any cool trips?

Nebudu vám lhát. Jsem trošičku (ale jen malinko) posedlá Instagramem. Nahrávám tam něco téměř každý den a je to pro mě skvělý zdroj inspirace.Už se nemůžu dočkat jara, protože fotit venku, když mrzne nebo prší, není úplně ideální. V Praze je spousta super míst, takže tam nenápadně vytáhnu své přátelé a pak je budu nutit, aby mě vyfotili. Už vidím jejich nadšené obličeje.
Také jsem se rozhodla, že budu tenhle rok víc cestovat (ne že bych loni necestovala). Mám teď ale kolem sebe spoustu přátel, kteří milují cestování jako já, takže to bude super. Momentálně plánujeme výlet do Budapešti a pokud se mi podaří najít levné letenky, pojedu do Skotska za svými bývalými spolužáky. Už se nemůžu dočkat! A co vy? Také se někam chystáte?

style without limits, lucie srbová, czech blogger, česká blogerka

style without limits, lucie srbová, czech blogger, česká blogerka

style without limits, lucie srbová, czech blogger, česká blogerka

Facebook / Bloglovin / Lookbook / Instagram /

Follow:

2 Comments

  1. The world of makeup
    February 26, 2017 / 11:28 pm

    Moc pěkné fotky 🙂

  2. Chai Chen
    March 7, 2017 / 9:01 am

    It's a great place to share photos and keep up with friends. I also mostly lurk in Instagram hahah. More often than me here on the blog. But yeah I recently tried to get back to my blogging. I miss you guys!♥ Chai Chen ♥ @chenmeicaihttp://chenmeicai.blogspot.com/2017/03/how-to-transform-to-1950s-barbie-doll.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *