My favorite books

Hey there. How are you? I am not feeling great these days so I hope everything will get back to normal soon. I feel so tired even though I sleep around 9 hours a day. It is so weird. Anyway today I am going to share with you couple of my favorite books. I absolutely love reading and if I could I would read all day long. I am interested in books about psychology and mental illnesses and I love crime thrillers (every now and then I pick horror instead but I must be within the mood). Here are couple of books that I have been reading lately.
——————————————————————————————–

Zdravím vás! Jak se máte? Mě poslední dobou není úplně nejlépe, tak doufám, že se to brzy zlepší. Jsem pořád unavená a to spím kolem devíti hodin, takže to nechápu. No uvidím. Dneska vám ukážu pár mých oblíbených knih. Kdybych mohla, strávím celý den s knížkou v ruce. Nejvíc mě baví psychologické knížky a zbožňuju detektivky (občas i nějaký ten horor, ale na to musím mít náladu). Tady je několik knížek, které jsem za poslední dobu přečetla a líbily se mi.

Lars Kepler is my new favorite Swedish author (or should I say two favorite authors since it is written by a married couple). Their books are so interesting right from the begining and you just need to find out what happens next. Most of my books are from the local library and I already borrowed The Hypnotist and The Sandman and I cannot wait to read their other books.
——————————————————————————————
Lars Kepler je můj nový oblíbený švédský spisovatel (a nebo bych spíš měla říct moji dva oblíbení spisovatelé, jelikož to pod pseudonymem píše manželský pár). Jejich knížky vás už na začátku chytnou a vy se nemůžete dočkat toho, až zjistíte víc. Většinu knížek mám z pražské knihovny a doma mám od těchto spisovatelů už Hypnotizéra a Písečného muže. Už se těším, až si půjčím další jejich veledíla.

Another book that really got me it Psychology of mass killer written by Andrej Drbohlav. I am not sure if this book is available in English but it definitely should be. If you are interested in psychology and human behaviour, it is a book for you. It is not only about mass killers but also about society itself. This author also wrote a book about serial killers which is more about a list of killers in the history and their stories. I have to admit some of them are really horrible and twisted. If you are think that this is something you might like I would also recommend The Lucifer effect by Philip Zimbardo which is about what makes good people become bad.
———————————————————————————————
Další knížka, která mě dostala, je Psychologie masových vrahů od Andreje Drbohlava. Pokud se zajímáte o psychologii a lidské chování, je pro vás jako dělaná. Nepopisuje totiž jen jednotlivé masové vrahy, ale také celou společnost a její vliv na lidskou psychiku a chování. Tento spisovatel také vydal knížku o sériových vrazích, která se spíše týká jednotlivých případů. Musím uznat, že některé příběhy jsou příšerné a zvrhlé. Pokud je tenhle žánr něco, co by vás zajímalo, doporučuji vám knížku Luciferův efekt od Philipa Zimbarda. Celá kniha pojednává o tom, jak se z dobrých lidí stávají špatní.

The Blue Nowhere is a book that I am about to read right now but I am pretty sure it will as great as all Deaver’s books. He is one of my favorite writters when it comes to crime thrillers and I loved reading Skin Collector and Roadside Crosses. His books are all about plot twists so you never know who is responsible for the murders. I usually try to guess but I am always wrong. 🙂
————————————————————————————-
Modrá sféra je knížka, na kterou se právě chystám, ale jsem si jistá, že bude stejně skvělá jako všechny Deaverovi knížky. Jeffery je mým oblíbeným autorem detektivek a strašně se mi líbily knížky Sběratel kůží a Kříže u cesty. Jeho knížky jsou plné zvratů, takže nikdy nevíte, kdo je skutečně vrahem. Několikrát jsem si to zkoušela tipnout a vždycky špatně. 🙂

So it woulnd’t look like I only like books about psychopats and murders (though I kinda do :-)) here are 2 other books that I adore. First of them is Atonement which was also filmed. Keira Knightley and James McAvoy (my favorite actor) were in it and it’s a very sad story about betrayal and war. The movie is pretty good but the book is exceptional. It is that kind that will make you smile and also cry like a baby (do not read it in the public transport to avoid people staring at your face covered in tears). The second favorite book is The Other Boleyn Girl which is a historical novel. It is about Anne Boleyn and her sister Mary and it is way better than the movie (I love Natalie Portman but it just wasn’t right).
—————————————————————————————-
Aby to nevypadalo, že čtu jenom knížky o psychopatech a vrazích (i když teda asi jo :-)), tady jsou dvě knížky z trochu jiného soudku. První je Pokání, které bylo i zfilmované. Zahráli si v něm Keira Knightley a James McAvoy (toho miluju) a je to smutný příběh o zradě a válce. Film je moc pěkný, ale knížka je tisíckrát lepší. Je to ten druh, který vás rozesměje a za pár minut rozpláče (nečtete to ve vlaku nebo v autobuse, abyste se vyhnuly pohledům lidí, kteří nechápavě zírají na vás uslzený obličej). Druhá knížka je Králova přízeň, což je historický román. Je o Anne Boleynové a její sestře Mary a je vážně skvělá. S filmem se to nedá ani trochu srovnávat (a to mám Natalie Portman hodně ráda).

Last couple of days I am also reading New York guide. It is not a typical book but I will use the information for my trip to NY. We are going there at the end of August and I cannot wait.
—————————————————————————————–
Poslední dobou si pročítám i příručku New York. To sice není klasická knížka, ale bude se mi moc hodit na cestu do New Yorku, kterou se sestrou podnikneme v srpnu. Už se nemůžu dočkat.

What books do you like? /// Jaké knížky se líbí vám?

Facebook / Bloglovin / Lookbook / Instagram /

Follow:

8 Comments

 1. Sova
  January 28, 2016 / 4:00 pm

  Juu, článek aj pro mě. :DKamarádka čte hodně Kinga, skupuje si co nejvíc jeho děl. 🙂 celkově autoři ze severu mají úžasné knížky, Milenium je taky boží (všechny 3 díly a už se těším, až si přečtu 4., který napsal někdo jiný).

 2. Meet My Lovely World
  January 28, 2016 / 7:57 pm

  Nejsem tak velký čitatel jako Ty, ale pěkný výběr! Do NY rozhodně doporučuju si koupit NY Pass. Opravdu se to vyplatí! Meet My Lovely World

 3. Janka Bianka
  January 28, 2016 / 8:42 pm

  Ja čítam najradšej knihy od Dana Browna, potom motivačné knihy, knihy o vzťahoch a samozrejme romantické knihy z dielne Austinovej či Probstovej. Je toho dosť, nedávno som čítala aj slávne Lekcie Madam Chic, to bolo fakt úžasná kniha. Bianka

 4. stephanie
  January 28, 2016 / 8:42 pm

  feel better soon!!! I love reading too! Those are some great books!

 5. Shannon Boyce
  January 29, 2016 / 12:07 am

  It is wonderful that you love reading so much. :)the-creationofbeauty.blogspot.com

 6. Kizzy Von Doll
  February 1, 2016 / 12:09 pm

  These look great, love books 🙂 I've read two of your favourites 🙂 xx

 7. Laura R.
  February 13, 2016 / 9:17 am

  Takéto články milujem ♥ Stephen King je moja klasika :)CRYSTAL PEOPLE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *