Filling Station in Aberdeen (university article)

16:49


filling station, aberdeen, snowman, mixology, coctails, best food

I am spending another Christmas away from home. Luckily I found a new place in Aberdeen which will get me into a Christmas mood. On Tuesday I had a chance to try a new festive menu in Filling Station and I know for sure I am coming back for some food and drinks because they were amazing. Firstly, we were shown how to prepare Christmas cocktails by mixologist Andy Pearson. When he told us he was going to use chocolate liqueur I knew I just found my new favorite drink. I was also blown away by a cocktail which looked like a snowman. Seriously, who has a heart to destroy such a beautiful thing? Well I had because I was really thirsty and it was delicious. :)) So if you are anywhere near Aberdeen you should definitely give it a try.
It would not be a proper Christmas menu without food. To be completely honest I was not expecting 4 courses. If I knew I wouldn't eat for a week. We tried mushroom risoto and goat cheese bruschetta as a starter. The first main course was a hamburger with bacon which was marinated in maple syrup. I never understood this combination but now I know. It tastes absolutely amazing! Traditional turkey and mashed potatoes were served after and I struggled to finish the plate. Those portions are just too big. The cherry on the top was an Oreo cheesecake. Yes. You heard it right. Oreo cheesecake with cream and ice cream. What a perfect way to finish your evening. I am really happy that I had a chance to try this new menu and I can recommend it to everyone. The atmosphere of the place is great and the staff (especially Vojta) was very helpful.

                                                                               ////
Tyto Vánoce opět trávím mimo domov. Naštěstí jsem ale našla nové místo v Aberdeenu, ve kterém se dostanu do vánoční pohody. V úterý jsem měla možnost vyzkoušet nové sváteční menu Filling Station a už teď vím, že se tam brzy vrátím, protože jejich jídlo a koktejly jsou vynikající. Nejprve nám barman Andy Pearson ukázal, jak namíchat několik vánočních drinků. Když nám řekl, že bude používat čokoládový likér, ihned jsem věděla, že jsem objevila svůj nový oblíbený koktejl. Další drink, který mě naprosto uchvátil hlavně díky prezentaci, byl koktejl vypadající jako sněhulák. Komu z vás by nebylo líto tenhle překrásný nápoj vypít a tím zničit? Mě to třeba líto nebylo, protože jsem měla žízeň a po prvním loku jsem zjistila, že jsem dlouho něco tak dobrého nepila. :)) Takže jestli se někdy ocitnete poblíž Aberdeenu, určitě si sem zaskočte na něco dobrého k pití.
Nebylo by to pořádné vánoční menu, kdybychom nedostali něco k snědku. Abych byla upřímná, nečekala jsem, že dostaneme 4 chody. Kdybych to bývala věděla, přestala bych před týdnem jíst. Nejdříve jsme vyzkoušeli houbové rizoto a bruschettu s kozím sýrem. Jako první hlavní chod jsme pak měli hamburger se slaninou, která byla marinovaná v javorovém sirupu. Nikdy jsem téhle kombinaci moc nerozuměla, ale teď už to chápu. Je to výborné! Tradiční krocan se šťouchanými bramborami jsem ochutnala jako třetí, ale bohužel už jsem neměla sílu jídlo dokončit. Porce jsou tu neuvěřitelně velké. Třešničkou na dortu byl cheesecake se sušenkami Oreo. Ano, slyšíte dobře. Cheesecake s Oreo sušenkami, šlehačkou a vanilkovou zmrzlinou. Jsem moc ráda, že jsem mohla ochutnat toto nové skvělé menu a můžu ho doporučit úplně každému. Atmosféra restaurace je moc příjemná a mají tu velice ochotný personál (hlavně Vojtu).

brushetta, goat cheese, mushroom risoto, filling station

filling station, mixology, andy pearson, aberdeen

filling station, friends, aberdeen, good food, scottish blogger
burger, bacon with maple syrup, filling station, aberdeen


turkey, christmas menu, filling station, aberdeen

You Might Also Like

19 comments

 1. looks so yummy

  giveaway on my blog!

  http://hashtagliz.com

  OdpovědětVymazat
 2. The food looks yummy lucy! Nice pictures..X

  CHECK OUT MY NEW POST http://www.sapphirebrushstrokes.com/2014/11/lagos-fashion-and-design-week-day-4.html

  OdpovědětVymazat
 3. So yummyyyyy!
  XoXo

  www.acooltime.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 4. yummy food:) lovely pics<3

  http://modaodaradosti.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 5. super yummy, the shake looks so tempting
  Keep in touch
  www.beingbeautifulandprettyc.om
  www.indianbeautydiary.com

  OdpovědětVymazat
 6. Looks very delicious.
  http://www.exportsell.com

  OdpovědětVymazat
 7. Teda, to jsou mega dobrůtky :) To se bříško muselo parádně pohostit
  Blog by Veru

  OdpovědětVymazat
 8. wow, všetko vyzerá úplne úžasné, aj celé miesto :)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 9. This all looks so delicious!
  <3
  katsfashionfix.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 10. This place looks amazing, soo yummy :))) xx

  OdpovědětVymazat
 11. Všechno to jídlo vypadá velice dobře. Musím přiznat, že trávit Vánoce mimo domov by pro mě bylo těžké, mám ráda vánoční kouzlo domova :-)

  OdpovědětVymazat
 12. Haha the snowman cocktail is way too cute to drink! I wouldn't dare to :D
  Nice post, looks like you had a great time!
  xx Anka

  www.teacupsanddresses.com

  OdpovědětVymazat
 13. Omg, a snowman cocktail! That's so cute!

  OdpovědětVymazat
 14. Bohužel tento post musím rychle zavřít. Proč? Takové dobroty a člověk tu pije jen šťávu z řepy :-)!

  OdpovědětVymazat

Thank you so much for your comments, darlings!!! :) I read them all!
Moc vám děkuju za vaše komentáře!!! :) Čtu je všechny!