Do dreams really come true?

21:44

More I am thinking about everything that has been happening in my life less I believe that I am gonna make my dreams come true. Everytime I finally achieve something there is another obstacle in my way. After a long preparation I passed my TOEFL test and I was really happy. But few minutes later after filling the first part of my application form for studying abroad another stupid requirement crossed my way. I was almost sure that all those universities want just a short letter from my referee but unfortunately they want to talk with them on a phone. And what is worst is that I cant use my teachers from high school because it has been almost 4 years since I graduated there and none of my professors at the university will do it because the school is so big and therefore everything is so anonymous which means that noone even remembers my name. It is said that they can talk with one of my employers but guess what. None of them can speak English! So I really dont know what to do now.
                                                                           ///
Čím víc přemýšlím nad vším, co se poslední dobou stalo, tím méně věřím tomu, že by se mi splnily moje sny. Pokaždé když už konečně něčeho dosáhnu, objeví se další překážka. Nedávno jsem po dlouhé přípravě konečně úspěšně složila TOEFL zkoušku a byla jsem víc než šťastná. Ale o několik minut později po vyplnění první části přihlášky na univerzitu v zahraničí mi do cesty vstoupil další požadavek. Byla jsem si téměř jistá, že budou tyto univerzity požadovat krátký doporučující dopis od učitele, ale naneštěstí chtějí s těmito osobami mluvit po telefonu. A co je nejhorší je fakt, že nemůžu požádat učitele na mé střední škole, jelikož jsem tam odmaturovala už téměř před 4 lety. Profesoři z nynější univerzity také nepřipadají v úvahu, protože si kvůli neuvěřitelnému počtu studentů na naší fakultě nikdo z nich ani nepamatuje, jak se jmenuji. Natož aby mi psali referenční dopis. Je sice možné, aby se zahraniční univerzita spojila s nějakým mým zaměstnavatelem, ale hádejte co. Nikdo z nich neumí přijatelně anglicky. Takže jsem vážně v koncích.

Dress and belt: Forever 21, Shoes and necklace: Body Central, Blazer: Mango, Purse: Tally Weijl

Follow Style Without Limits

You Might Also Like

38 komentářů

 1. sometimes, dreams do come true. just keep on believing! :-)
  nice photos! love the tweed jacket!

  Babi

  OdpovědětVymazat
 2. Podvádět se nemá, to ne, ale nemáš někoho, kdo hovoří anglicky, zná tě a může poskytnout reference? Doufám, že mi rozumíš.

  OdpovědětVymazat
 3. You look so beautiful! I love the outfit, so classy but modern at the same time! :)
  x

  http://be-your-own-hero-now.blogspot.pt/

  OdpovědětVymazat
 4. Krásná kombinace, vypadáš skvěle, Luci!
  Nepatřím mezi zastánce podvádění, ale možná by nebylo od věci zkusit to, co navrhuje Martina. Ale ještě před tím, opravdu by se nenašel jeden učitel/učitelka z fakulty, co by mu mohly zavolat? Přeci takovou kočku, jako ty, si musí někdo zapamatovat. Já vím, že u vás to není jako u nás na FELce, kde je holek jako šafránu, ale zkusila bych to. A když nic, tak bych fakt zkusila, další možnost... Držím palce a gratuluji ke zkoušce! :)

  OdpovědětVymazat
 5. You look perfect!!!! We love the jacket and the bag!!!
  Kisses
  Francy&Stef
  chicwiththeleast.blogspot.it

  OdpovědětVymazat
 6. i hope you can sort your issues out! and you look gorgeous in this outfit :)

  xoxo,

  Fashion Fractions

  OdpovědětVymazat
 7. What a pretty outfit :) stay positive!
  tie-dye-eyes.blogspot.co.uk

  OdpovědětVymazat
 8. Your outfits so gorgeous! Has a very english vibe about it! Thank you for your comment x

  http://www.gingerrsnap.blogspot.co.uk/

  OdpovědětVymazat
 9. Teda docela koukám! Mrkla jsem se na první fotku a musím říct, že jsem u ní ztvrdla asi 2 minuty, protože jsi neskutečně zajímavý typ, který zaujme na první pohled.. Nehledě na to, že máš pěknou tvář a nohy! Moc se mi líbí tento model, protože z něj dýchá ženskost a abych byla upřímná-jsem straka, takže mě zaujmou všechny třpytivé a blyštivé věci, tudíž jsem zatížená na doplňky, zejména na náhrdelníky..Se školou v zahraničí Ti budu držet palce a nepropadej beznaději, vždy je nějaké východisko! Například já bych vyzkoušela tu střední školu, tam si na Tebe určitě vzpomenou :-)
  P.S. Musím Tě sledovat ;)

  OdpovědětVymazat
 10. GORGEOUS Photo Shoot!!!! YOu look so beautiful)
  have a great time!

  Best wishes, Alex
  www.svetusvet.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 11. That is such a frustrating situation. I wish there was something I could do to help or make you feel better. Stay strong and do everything you can. <3
  the-creationofbeauty.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 12. Stunning look,love the jacket and bag
  http://shana-style.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 13. I love your jacket-it's gorgeous!:) Xx

  OdpovědětVymazat
 14. Tohle všechno musí šíleně naštvat. Chápu tě, protože takové překážky se objevují každému. Člověk je chvíli šťastný a pak se před ním objeví šíleně velký schod, na který musíš s námahou vystoupit a ke všemu se ti ještě skoro směje do ksichtu. Snad najdeš někoho, kdo by ti s přihlášením pomohl, protože je to skoro maličkost, ale pokud nenajdeš nikoho, může se z té maličkosti stát jeden velký důvod, proč ti plány nevyšly...

  OdpovědětVymazat
 15. krásný styl!! skvěle sladěné

  OdpovědětVymazat
 16. šáčko je nádherné a ten náhrdelník! nejlepsí! JInak doporučuju to zkusit poslat - třeba jen s emailovou adresou na někoho nebo případně přiložit nějaký dopis - za zkoušku nic nedáš a třeba to nakonec nebuou tak řešit a bude to formalita!

  OdpovědětVymazat
 17. Adorable outfit dear, love it especially the jacket!

  Hope you'll visit me, i will be grateful :)
  Lots of kisses from
  The Spotted Cherry Pie

  OdpovědětVymazat
 18. oh wow this look is amazing!! I love your style!!! Im now following and cannot wait to read more!!


  xoxo

  http://elisemn.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 19. Maybe a few bumps on the road will open up new opportunities in the future! Do not despair :)
  I love this jacket on you! You look very put together!
  Thanks for visiting my blog, I'm following you back on GFC :)

  OdpovědětVymazat
 20. Moc ti to sluší :) A co se týče rozhovoru s učitelem.. S tím ze sš by to vážně nešlo? Určitě na tebe nazapomněl a pokud to není úplný/á trubka, tak ti pomůže :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To by nebyl problém..určitě si mě pamatuje, ale na tý univerzitě doporučení od středoškolskýho učitele nechtějí, protože už je to 4 roky, co jsem tam studovala, takže už mi nemůže dát aktuální doporučení... Jinak díky moc:)

   Vymazat
  2. Takže ti může dát aktuální doporučení někdo, s kým jsi akademicky spolupracovala před rokem? Třeba při výzkumu? Atd...

   Vymazat
  3. Jo, to by snad mělo jít. Ale musí to být někdo, kdo umí vážně dobře anglicky a já se poslední dobou setkávám s lidmi, kteří jsou na tom fakt bídně. Člověk by řekl, že je angličtina základ, ale asi ne.

   Vymazat
 21. Odpovědi
  1. Jinak moc děkuji za komentáře a rady. Moc mě to těší:)

   Vymazat
 22. I'm sure they+ll understand, you can't be the first foreign student they've had, they must have had situations similar to these.. hope it works best for you. Btw, I really like your blog!!

  OdpovědětVymazat
 23. This outfit is great, I love the vest! I hope everything works out for you. :)

  aspiringforever.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 24. Wow looking beautiful.
  Love the blazer!

  XO Arezu

  OdpovědětVymazat
 25. I hope dreams come true :) You look very nice :) And btw I really want to go to Czech Republic, I was there 2 months ago but very short...

  OdpovědětVymazat
 26. great Outfit...
  MERetROSE.blogspot.de

  OdpovědětVymazat
 27. Hi Lucie,
  It is so nice to hear from you after so many days! You look stunning as always! Love the jacket and the collar necklace!
  Love
  Juneli from Fashionably Yours

  OdpovědětVymazat
 28. I'm your follower now!

  http://stylebeginsatforty.blogspot.it/

  OdpovědětVymazat
 29. Classy outfit! Love this blazer.
  Thanx for your sweet comment. Follow you too!
  xx

  OdpovědětVymazat
 30. WOW, love this jacket!!
  Thank you for your sweet comment on my blog - I am following you too :)

  OdpovědětVymazat
 31. Dear keep on dreaming, and it will come true.
  For your little obstacle, you can still give the name and phone number of your employer, these universities will find an english-czech translator to speak with your employer and ask about all the information they want to know.
  By the way, you look absolutly stunning. Love your blog, your dad is doing an amazing job with your pictures.
  PS: following you!
  good luck
  lot of Love

  www.auxcapricesdeflore.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 32. Yes hun it does.. Don't stop believing!! All this obstacles are part of the bigger plan God set for u! It will make u wiser and stronger... Good luck!! Kissess

  OdpovědětVymazat
 33. You re so beatiful..Good post.
  would you like to follow each other ?
  http://satinfan.blogspot.com

  OdpovědětVymazat

Thank you so much for your comments, darlings!!! :) I read them all!
Moc vám děkuju za vaše komentáře!!! :) Čtu je všechny!