Fantasy Golf Plasy

15:46

fantasy gold plasy, česká blogerka, czech blogger, lucie srbová, michala srbová

Happy Saturday! What are your plans for the weekend? I am planning to go for brunch, visit sauna and spent Sunday in my parents´ house. I will also write a review on my new perfume that you could see on my Instagram. In the meantime I am going to show you photos we took few weeks ago. It was one of the last summer days so we decided to go to Fantasy Golf Plasy. It is a minigolf ground with small botanical garden and zoo. While you are playing golf, you basically do a little tour around the world. You visit Japan, Greece, Caribic, Egypt, Mexico and even Dinosauria.😅It is a really fun place with great decoration and music and you can also see tigers, lions and monkeys there. The only downside is that in summer the place is always full.
On our way back we decided to visit this awesome place with wonderful view and of course I had to take photos there. I am really going to miss summer.

Krásnou neděli! Jaké máte plány na víkend? Já plánuji jít na bruch, pak do sauny a v neděli navštívím rodiče. Také se chystám připravit recenzi nové voňavky, kterou jste již mohli vidět na mém Instagramu. Mezitím vám ukážu nějaké fotky, které jsem pořídila před pár týdny. Byl to poslední letní den, a tak jsem se rozhodli navštívit Fantasy Golf Plasy. Je to minigolfové hřiště s botanickou zahradou a s mini zoo. Je to koncipované jako cesta kolem světa. Japonsko, Řecko, Karibik, Egypt a dokonce Dinosaurie. 😅 Je to super místo, kde si to fakt užijete. Navíc se pak můžete mrknout na lvi, tygry a opičáky. Jedinou nevýhodou je, že je to místo plné lidí.
Když jsme se vraceli zpátky, zastavili jsme se na vyhlídce, kde jsem se samozřejmě musela vyfotit. Už jen při pohledu na ty fotky se mi stýská po létě.

fantasy gold plasy, česká blogerka, czech blogger, lucie srbová,

fantasy gold plasy, česká blogerka, czech blogger, lucie srbová,

fantasy gold plasy, česká blogerka, czech blogger, lucie srbová,

fantasy gold plasy, česká blogerka, czech blogger, lucie srbová,


You Might Also Like

13 komentářů

 1. Tak o tomto místě slyším úplně poprvé, ale vypadá to a zní to naprosto božsky :) a tobě to fakt sekne

  OdpovědětVymazat
 2. Ty poslední dvě fotky jsou boží, úžasná atmosféra, krajina.

  OdpovědětVymazat
 3. Lucko, fakt krásný fotky. Rozhodně to stojí za výlet. Iva :)

  OdpovědětVymazat
 4. Fakt krásný fotky a brunch je pro neděli vždycky jako dělanej. Jinak u mně na blogu probíhá vánoční giveaway.
  Based in Dubai

  OdpovědětVymazat
 5. I adore your blog the photos are so gorgeous and professional!

  I'm your newest follower <3
  Please visit me at my page by clicking here!:)

  OdpovědětVymazat


 6. شركة نقل عفش
  اهم شركات مكافحة حشرات بالخبر كذلك معرض اهم شركة مكافحة حشرات بالدمام والخبر والجبيل والخبر والاحساء والقطيف كذلك شركة رش حشرات بالدمام ومكافحة الحشرات بالخبر
  شركة مكافحة حشرات بالدمام
  شركة تنظيف خزانات بجدة الجوهرة من افضل شركات تنظيف الخزانات بجدة حيث ان تنظيف خزانات بجدة يحتاج الى مهارة فى كيفية غسيل وتنظيف الخزانات الكبيرة والصغيرة بجدة على ايدى متخصصين فى تنظيف الخزانات بجدة
  شركة تنظيف خزانات بجدة
  شركة كشف تسربات المياه بالدمام
  شركة نقل عفش واثاث

  OdpovědětVymazat 7. شركة نقل عفش بالرياض وجدة والدمام والخبر والجبيل اولقطيف والاحساء والرياض وجدة ومكة المدينة المنورة والخرج والطائف وخميس مشيط وبجدة افضل شركة نقل عفش بجدة نعرضها مجموعة الفا لنقل العفش بمكة والخرج والقصيم والطائف وتبوك وخميس مشيط ونجران وجيزان وبريدة والمدينة المنورة وينبع افضل شركات نقل الاثاث بالجبيل والطائف وخميس مشيط وبريدة وعنيزو وابها ونجران المدينة وينبع تبوك والقصيم الخرج حفر الباطن والظهران
  شركة نقل عفش بجدة
  شركة نقل عفش بالمدينة المنورة
  شركة نقل اثاث بالرياض
  شركة نقل عفش بالدمام

  OdpovědětVymazat
 8. Love your post dear ♥
  If you want you can check out my blog.I write about fashion,beauty and lifestyle.Maybe we can follow each other and be great blogger friends !

  http://herecomesajla.blogspot.ba/?m=1​

  OdpovědětVymazat
 9. Packers and movers for bike shifting from Dehradun
  The most tiring and demanding undertaking while relocation is to shift motorcycle or any two wheelers without any harm. For this reason its miles continually recommended to take assist professional packers and movers provider vendors which could minimise your effort and fear. Transtech Packers and Movers is one the expert packing and shifting carrier vendors which supply bike correctly by means of packing it in 3 layers securely. Now not motorcycle they may be professional in exclusive offerings like bike transportation in Dehradun, household shifting, workplace relocation, vehicle transportation and lots of more. It affords services in cities like Pune, Ghaziabad, Noida, Chennai, New Delhi, Rishikesh etc. you may get low-priced quote within 30 seconds.
  http://www.transtechpackersandmovers.com/index.html
  http://www.transtechpackersandmovers.com/bike-transportation-services.html
  http://www.transtechpackersandmovers.com/car-transportation-services.html
  http://www.transtechpackersandmovers.com/packers-and-movers-services.html
  http://www.transtechpackersandmovers.com/house-relocation-services.html
  http://www.transtechpackersandmovers.com/car-transportation-services.html
  http://www.transtechpackersandmovers.com/bike-transportation-services.html

  OdpovědětVymazat

Thank you so much for your comments, darlings!!! :) I read them all!
Moc vám děkuju za vaše komentáře!!! :) Čtu je všechny!