Neutrals

12:58

lucie srbová, style withouts limits, česká blogerka, módní blogerka, wayfarer
Happy Wednesday. Hope that your week is going at least as well as mine. I have quite a few events to look forward to and I also continue working on my online courses. Yesterday I successfully finished two courses and I was awarded certificates. So now I can add Online Advertising and Origins of Crime to my CV. Right now I am in the middle of Forensic Science and Criminal Justice and User Experience for the Web and I really enjoy both courses. I think it is a great way to broaden one's horizons and to keep your brain working properly. That and reading. It is no surprise I finished another book and I am currently blown away by Jo Nesbo's writing. That man is a genius! I also visited a theatre yesterday and I absolutely loved it. Need to make more time for those cultural experiences (though maybe next time I should choose something less sexual. Especially if you're visiting the play with your uncle....awkward). Do you prefer cinema or theatre?
----------------------------------------------------------------------------------------
Přeju všem krásnou středu. Doufám, že máte aspoň tak dobrý týden jako já. Čeká mě několik zajímavých akcí, na které se těším a také pokračuji v online kurzech. Včera jsem úspěšně ukončila dva a získala certifikáty. Takže teď můžu přidat Online Advertising a Origins of Crime do mého životopisu. Momentálně také studuju Forensic Science and Criminal Justice a User Experience for the Web. Oba kurzy můžu doporučit. Je to skvělý způsob, jak si rozšířit obzory. To a čtení. Asi není žádné velké překvapení, že jsem dočetla další knihu a momentálně ujíždím na tvorbě Jo Nesba. Ten chlap je prostě génius. Taky jsem včera zašla do divadla, které bylo skvělé. V budoucnosti bych ráda navštívila víc představení (i když příště by to mohlo být něco trošku méně sexuálního....hlavně když jste v divadle se svým strejdou haha). Máte radši divadlo nebo kino?

lucie srbová, style withouts limits, česká blogerka, módní blogerka, wayfarer

lucie srbová, style withouts limits, česká blogerka, módní blogerka, wayfarer

lucie srbová, style withouts limits, česká blogerka, módní blogerka, wayfarer
Skirt: Wayfarer, Coat: Zara, Shoes: Deichman, Top and purse: Primark, Necklace: Takko
You Might Also Like

16 komentářů

 1. Ty jsi vážně hrozně hubená, mně ta sukně už není:) mimochodem moc hezký outfit!

  OdpovědětVymazat
 2. so pretty look ; -))

  xoxo


  new post


  www.live-style20.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 3. really like the neuteral outfit, such a pretty skirt
  keep in touch
  www.beingbeautifulandpretty.com
  www.indianbeautydiary.com

  OdpovědětVymazat
 4. Such a cute skirt, love it for date night! You look so chic!
  <3
  katsfashionfix.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 5. gorgeous look
  love your coat
  xx
  http://anoddgirl.blogspot.com.au

  OdpovědětVymazat
 6. Hezký look! Mám moc ráda neutrální barvy :) Kde sis ty kurzy dělala? Já mám asi radši divadlo. Na film se můžu podívat doma ,-)
  Meet My Lovely World

  OdpovědětVymazat
 7. super štýl, pekne si všetko zladila akurát sa mi zdá, že tá farba ti príliš splýva z farbou tela, ja teraz používam samoopalovacie mlieko od Dove - odporúčam, nie je ani drahé a je super! ;) ;) ;) vzájomné sledovanie? :)

  Dominika Makarová fashion blog

  OdpovědětVymazat
 8. Máš úžasný štýl a tvoje vlasy sú božské ♥ Kabátik a sukňa sú krásne :)

  CRYSTAL PEOPLE

  OdpovědětVymazat
 9. Moc ti to sluší. :) Na Jo Nesba už bych se měla taky vrhnout... :D
  Gratuluju k certifikátům. :)

  OdpovědětVymazat
 10. Truely a very good article on how to handle the future technology. After reading your post,thanks for taking the time to discuss this, I feel happy about and I love learning more about this topic. keep sharing your information regularly for my future reference. Thanks for sharing article like this. The way you have stated everything above is quite awesome. Keep blogging like this. Thanks.


  Salesforce training in adyar

  OdpovědětVymazat

Thank you so much for your comments, darlings!!! :) I read them all!
Moc vám děkuju za vaše komentáře!!! :) Čtu je všechny!