Pop-up redakce časopisu Cosmopolitan

11:35

pop-up redakce, cosmopolitan, adidas stella sport, stylista praha, lucie srbová
Yesterday I had a chance to attend my first Cosmopolitan event as their team member and it was absolutely amazing! I was taking care of Stella McCartney's collection for Adidas where I was helping our lovely readers to create an outfit. Then they were photographed in it and three of them will win a bag from this collection. I was also photographed in a great short jacket that I fell in love with. So if someone wants to make me happy... :-)
We were so lucky when it comes to weather since it was sunny and hot. Everyone was in a really good mood and I enjoyed talking to all people who came to try the collection. The rest of the editorial board was in the second tent where they entertained everyone who came along. It was such a pleasure to work with such a fantastic team and I am really lucky to have a great job like this.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Včera jsem měla možnost zúčastnit se první akce Cosmopolitanu jako jejich člen redakce a bylo to naprosto úžasné! Měla jsem na starosti kolekci Stelly McCartney, kterou vytvořila pro Adidas. Bavila jsem se s úžasnými čtenářkami a pomáhala jim vybrat outfit, ve kterém je pak náš úžasný fotograf vyfotil. V redakci pak ze všech pořízených fotografií uděláme titulní stránky Cosma a tři nejlepší odměníme taškou z Adidas kolekce. Já se samozřejmě taky vyfotila v krátké bundičce, po které teď hrozně prahnu....takže kdyby mi někdo chtěl udělat radost. :-)
Co se počasí týče, měli jsme neskutečné štěstí, protože bylo nádherně a svítilo sluníčko. Všichni se skvěle bavili a dobrá nálada byla přímo nakažlivá. Strašně ráda jsem si pokecala s lidmi, kteří přišlo do mého stanu a zbytek redakce se krásně věnoval ostatním ve stanu vedlejším. Celá akce byla skvěle naplánovaná a mám hroznou radost, že jsem jí mohla být součástí. Mám velké štěstí, že mám skvělé jak kolegy, tak práci.

pop-up redakce, cosmopolitan, adidas stella sport, stylista praha, lucie srbovápop-up redakce, cosmopolitan, adidas stella sport, stylista praha, lucie srbová

pop-up redakce, cosmopolitan, adidas stella sport, stylista praha, lucie srbová

You Might Also Like

13 komentářů

 1. Muselo to být vážně super! Škoda, že jsem nemohla :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Lovely to hear, and you look great in your casual outfit :D

  http://kjandersen.org/

  OdpovědětVymazat
 3. That is awesome that you get to attend these events! Thanks for sharing with us!! Love your outfit! How is the active wear?

  OdpovědětVymazat
 4. such a beautiful setup
  Kisses
  www.beingbeautifulandpretty.com
  www.indianbeautydiary.com

  OdpovědětVymazat
 5. akcia vyzerá naozaj dobre a aj ten nápad so súťažou :)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 6. Určitě to muselo být super! na první fotce ti to moc sluší! BEAUTYPUSINKA

  OdpovědětVymazat
 7. Oh Darling, you are absolutely ridiculous with your stupid Cosmo work....So you do a work experience in Czech Cosmo- so what?
  A Cosmo in some post communist east Europe shit country- who cares????
  It's hardly french/ italian/ US Vogue isn't?! Woke up!

  OdpovědětVymazat
 8. This looks so cool, I didn't know this brand!

  Alice Cerea,
  BABYWHATSUP.COM

  OdpovědětVymazat
 9. Choose a job you love, and you'll never have to work a day in your life:)

  OdpovědětVymazat
 10. Vyzerá to naozaj super :) Určite ak na niečo takéto natrafím, pôjdem aj ja :)

  Budem veľmi rada, ak sa zapojíš do mojej GIVEAWAY o balíček AVON kozmetiky a zároveň navštíviš môj Blog by Katy :-*

  OdpovědětVymazat

Thank you so much for your comments, darlings!!! :) I read them all!
Moc vám děkuju za vaše komentáře!!! :) Čtu je všechny!